Kategorie:

Skrzynia skarbów, czyli komoda w pokoju młodzieżowym

Mogłoby się wydawać, że komoda to mebel jakich wiele. Jedne są z półkami, kolejne z szufladami, a jeszcze inne to mix szuflad i półek. Jednak dla Twojej pociechy komoda to miejsce na wszelkiego rodzaju drobiazgi, zabawki, akcesoria, a nawet książki i artykuły szkolne! A co więcej może kryć w sobie komoda młodzieżowa?

Bieliźniarka

Zacznijmy od najbardziej popularnej funkcji komody, czyli przechowywania ubrań. W zależności od jej typu sprawdza się do uporządkowania bielizny, koszulek, torebek, a nawet butów. Te wyposażone w półki są doskonałe, aby chować w nich książki i zeszyty, czyli przedmioty, których pełno w każdym pokoju ucznia. Nie tylko wnętrze komody młodzieżowej ma zastosowanie! Blat doskonale imituje toaletkę do makijażu, zwłaszcza jeśli nad komodą wisi lustro. Może być także miejscem na dekoracje, kosmetyki lub niewielki telewizor.

Komoda do dekoracji

Niektórzy wybierają meble, aby były funkcjonalne, a inni, żeby pięknie się prezentowały. Jeśli w pokoju młodzieżowym znajduje się już pojemna szafa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby udekorować pokój designerską komodą w ciekawym kształcie lub kolorze! W pokoju nastolatka z pewnością długo nie będzie stała pusta.

Jeżeli już jesteś właścicielem komody z uchwytami i chcesz ją trochę odnowić, zacznij od czegoś prostego, na przykład przemaluj nóżki i wymień uchwyty. Komoda z kryształowymi gałkami na złotych nóżkach, z pewnością zachwyci każdą nastolatkę.

Komoda młodzieżowa, czyli jaka?

Komoda młodzieżowa powinna być pojemna, aby zmieścić wszystkie drobiazgi, skarby i ważne rzeczy, których dorastający nastolatek z pewnością ma mnóstwo. Warto także przed zakupem sprawdzić, czy na półkach mieści się format A4. Ponadto powinna być estetyczna i stylistycznie dopasowana do gustu młodej osoby, a także do wystroju wnętrza, w którym ma się znajdować. Komoda do pokoju młodzieżowego to szafka, która powinna być dopełnieniem w umeblowaniu, dodatkiem do szafy, lecz nie jej zamiennikiem.