Bajkowa kraina

Katowice Centrum

O nas

Bajkowa Kraina zlokalizowana przy ulicy Paderewskiego swoje korzenie ma w 2016 roku i jest wynikiem współpracy, jaką nawiązaliśmy w tamtym okresie z Wyższą Szkołą Zarządzania i Uniwersytetem Medycznym w Katowicach – wspólnie napisaliśmy projekt w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 i tak zaczęliśmy działać – najpierw jako żłobek.

Obecnie Przedszkole językowo-sportowe z oddziałami integracyjnymi Bajkowa Kraina to placówka dysponująca 48 miejscami (w tym 10 miejsc dla dzieci niepełnosprawnych) dla dzieci w wieku 2,5 – 6 lat. Przy przedszkolu prężnie działa nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, dzięki czemu na miejscu z dziećmi pracują: logopeda, fizjoterapeuta, psycholog dziecięcy, terapeuta odruchów metodą INPP oraz pedagodzy specjalni. Dzięki kompleksowości i odpowiedniemu przystosowaniu naszej placówki, możemy zagwarantować opiekę również nad dziećmi niepełnosprawnymi, czy z zaburzeniami rozwojowymi. W naszym przedszkolu realizujemy program WWR oraz kształcenie specjalne.

Nasze przedszkole Bajkowa Kraina stawia przede wszystkim na rozwój, swobodę i bezpieczeństwo dzieci. Jesteśmy przedszkolem dwujęzycznym, gdzie na co dzień swobodnie rozmawiamy z dziećmi w języku polskim i angielskim. W okresie wrzesień – czerwiec realizujemy podstawę programową uwzględniając w niej również elementy metodyki Montessori. W okresie lipiec – sierpień, realizujemy plan wakacyjny. Od 4 roku życia prowadzimy także tzw. odruchowy program szkolny dla dzieci od 4 roku życia – tym samym przygotowujemy ich do dalszej, szkolnej edukacji. Mocną cechą są też zajęcia dodatkowe w naszej placówce: język włoski, zajęcia taneczne i sportowe, dogoterapia, sensoplastyka i logorytmika oraz comiesięczne wyjścia do instytucji kultury czy rozrywki. Z miłości do natury wychodzimy na codzienne spacery i realizujemy zajęcia przyrodnicze w naszym ogrodzie.

Co nas wyróżnia?

DWUJĘZYCZNOŚĆ

Prowadzimy codzienne zajęcia stawiając na swobodną komunikację w języku polskim i angielskim, poza standardowymi lekcjami języka angielskiego, które odbywają się 2 razy w tygodniu. W ramach zajęć dodatkowych dostępny jest także język włoski.

ROZWÓJ

Czyli „Zajęcia na 5-tkę!” w naszym przedszkolu:

  • umuzykalniamy się poprzez rytmikę i zajęcia taneczne
  • ćwiczymy siłę fizyczną podczas zajęć sportowych
  • uczymy się swobody i relaksu w czasie dogoterapii
  • dzięki sensoplastyce prowadzimy zajęcia z integracji sensorycznej
  • komunikujemy się w języku polskim, angielskim i włoskim

IDĘ DO SZKOŁY

W naszym przedszkolu aktywnie przygotowujemy się do dalszej edukacji szkolnej. Robimy to prowadząc odruchowy program szkolny dla dzieci od 4 roku życia. Zwracamy w nim uwagę na koncentrację, prawidłową postawę ciała, skupienie uwagi. Tym samym tworzymy fundament pod dalszą edukację. Ćwiczymy 10 minut dziennie!

POGODA I NIE-POGODA

Dbamy o codzienną aktywność naszych przedszkolaków czy słońce, czy deszcz! Wzorem naszych północnych sąsiadów, w duchu skandynawskim – w Bajkowej Krainie spacery odbywają się codziennie w okolicy Doliny Trzech Stawów i Muchowca.

DUCH MONTESSORI

Przedszkolną podstawę programową realizujemy wykorzystując elementy edukacji Marii Montessori, wybierając te, które są adekwatne do prowadzonych zajęć i wieku dzieci.

  • kochamy naturę, dlatego część zajęć o przyrodzie i środowisku realizujemy w naszym ogrodzie
  • praktykujemy lekcje ciszy
  • nasze przestrzenie i sprzęty w pełni przystosowane są do dzieci, by te mogły działać zgodnie z zasadą „pozwól mi to zrobić samemu”

 

Co nowego ?

W pieluszce do przedszkola?! W Bajkowej nie mamy z tym problemu!
Wielu rodziców chcąc zapisać dziecko do placówki przedszkolnej napotyka często na dwa problemy - po pierwsze, większość placówek przedszkolnych przyjmuje dzieci, które ukończyły 3 rok życia, po drugie - dziecko [...]
czytaj więcej...
Dwujęzyczne przedszkole
Czy język angielski może być prosty, łatwy i przyjemny? Tak, jeśli potrafimy się nim posługiwać tak doskonale, jak językiem ojczystym. Jeśli jeden i drugi stawiamy na równi, a nie na zasadzie dodatkowej umiejętności. [...]
czytaj więcej...
Nowa formuła przedszkola – nabór dzieci trwa!
Z początkiem września nasza placówka rozpocznie nowy rok przedszkolny 2020/2021. Będą to dla nas spore zmiany, bo zmieniliśmy siedzibę, a co za tym idzie – wprowadziliśmy także istotne nowości do naszego [...]
czytaj więcej...