Kategorie:

Jakie łóżko wybrać do pokoju nastolatka?

Pokój nastolatka to jego królestwo, a nawet cały świat. Wraz z upływem lat, kiedy z uroczego brzdąca zmienia się w prawie dorosłą osobę, zmieniają się także jego zapotrzebowania. Zwiększa się potrzeba izolacji od rodziców, poczucia bycia niezależnym, pragnienie bycia pełnoprawnym dorosłym. Ważnym etapem dla naszej latorośli może być zmiana wystroju wnętrza pokoju, na taki, jakiego pragnie.

Podwójne łóżko młodzieżowe

Łóżka 120 cm są idealne do pokoju młodzieżowego, są podwójne, jednak nie zabierają tak dużo miejsca, jak standardowe łoża małżeńskie 160 cm. Dla nastolatka taka zmiana z pewnością będzie bardzo komfortowa zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Pokój z podwójnym łóżkiem nie będzie już wyglądał jak pokoik dziecka, lecz jak standardowa i wygodna sypialnia. Na stronie https://boomi.pl/lozka/2-2320 znajdziecie wiele ciekawych łóżek, które idealnie wkomponują się do pokoju młodzieżowego. Warto także wybrać pasujące do łóżka szafki nocne, które będą nie tylko praktyczne, ale także podkreślą charakter wnętrza.

Duża szafa

Im starsza i większa jest pociecha, tym więcej potrzebuje miejsca na swoje ubrania, dodatki i akcesoria. Dlatego oprócz podwójnego łóżka młodzieżowego warto także przejrzeć ofertę szaf do pokoju nastolatka. Taki mebel powinien być dobrze przemyślany, ponieważ odpowiednio wybrany posłuży wiele lat. Optymalnym rozwiązaniem są szafy przesuwne zabudowane pod sam sufit, z długim drążkiem, półkami oraz szufladami na bieliznę. Dodatkowym atutem będą drzwi z lustrem, ponieważ są praktyczne, a także optycznie zwiększają i rozjaśniają wnętrze.

Mała zmiana, wielka satysfakcja

Niewielkie zmiany w pokoju dziecka mogą posłużyć nie tylko jemu, ale także rodzicom, ponieważ wchodząc do pokoju z podwójnym łóżkiem młodzieżowym i dużą szafą, nie będą zaglądali do pokoju malucha, lecz prawie dorosłej osoby. Takie naoczne zmiany sprawiają, że oswojenie się z myślą, iż dziecko dorasta, staje się łatwiejsze do przeanalizowania. Wystarczy kilka drobnych zmian, aby sprawić radość swojemu nastolatkowi, a przy tym odnowić mu pokój!