FAQ

JAK BEZPIECZEŃSTWO

W Bajkowej Krainie dbamy o bezpieczeństwo. Nasze placówki są zamykane na klucz, a w salach obecny jest monitoring (do wglądu rodziców jedynie w sytuacjach awaryjnych). Wszystkie urządzenia i zabawki – zarówno wewnątrz, jak i na placu zabaw posiadają wszystkie niezależne atesty. Zarówno placówka, jak i dzieci oraz opiekunowie mają zapewnione ubezpieczenie.

Nasi opiekunowie przeszli kurs pierwszej pomocy, a wszyscy pracownicy zostali zweryfikowani w rejestrze przestępstw na tle seksualnym oraz rejestrze karnym.

W Bajkowej Krainie zapewniamy także bezpieczeństwo psychiczne. Pociechy oddane pod naszą opiekę są radosne, szczęśliwe i uwielbiają chodzić do żłobka oraz przedszkola.

JAK JEDZENIE

Zapewnione w naszych placówkach wyżywienie jest zgodne z wymaganiami dla danej grupy wiekowej, wynikającymi z aktualnych norm żywienia dla populacji polskiej, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła w Warszawie.

Rodzice mający specjalne wymagania w stosunku do podawanych posiłków, mogą zgłosić takowe w dyrekcji placówki – wszystkie wymagania i wszystkie diety są przez nas realizowane. Dieta zawsze jest dostosowana do indywidualnej diety dziecka. Respektujemy i szanujemy nawyki żywieniowe w każdej odsłonie – wegańskiej, wegetariańskiej, bezglutenowej, inne.

JAK ADAPTACJA

Dajemy czas na poznanie się. Adaptacja dotyczy naszych nowych pociech, które przymierzają się do swojego pierwsze pełnego dnia w żłobku. To czas dla dzieci i ich rodziców. Proces adaptacji przebiega bowiem wraz z rodzicami i zwykle trwa około tygodnia.

W naszych placówkach okres ten jest bezpłatny i obowiązkowy, by dzieciom pomóc przystosować się bezpiecznie i komfortowo do nowego środowiska. Okres adaptacji w naszych placówkach jest niezobowiązujący – jeśli po tym okresie zmienicie Państwo zdanie, możecie zrezygnować z formy żłobka.

JAK WYPRAWKA

W ramach wyprawki do Bajkowej Krainy, prosimy rodziców o przygotowanie niezbędnych do codziennego funkcjonowania elementów:

  • pampersy / pieluchy
  • chusteczki nawilżające
  • krem na otarcia
  • ubranka na zmianę (jeden dodatkowy komplet)
  • buciki na zmianę
  • zestaw do mycia zębów: szczoteczka, kubek, pasta
  • nocnik
  • smoczek
  • butelka / kubek niekapek

JAK OPŁATY

Reguły opłat w naszych placówkach są jasne i klarowne, a przedstawione szczegółowo zostały w zakładce OFERTA.

W ramach opłat obowiązkowa jest opłata wpisowa, a także miesięczna zryczałtowana opłata za pobyt dziecka, wyżywienie i zajęcia dodatkowe.

JAK ZABAWA

Zabawa to kwintesencja dzieciństwa. Wiemy o tym, jak ważna jest dla Waszych pociech. W Bajkowej Krainie oprócz swobodnego czasu na zabawę – niezwykle ważnego w prawidłowym rozwoju dziecka mamy też czas wspólny na wszelkie zabawy kreatywne.

Każde zajęcia realizowane w ramach tygodniowych planów zajęć są zawsze prowadzone w formie zabawy, tak by były przyjemnością dla dzieci i tak, by dzieci kojarzyły Bajkową Krainę jako miejsce,  gdzie na nudę nie można narzekać.

JAK EDUKACJA

Edukacja w naszych placówkach jest niezwykle ważna. Dzieci mają możliwość uczestnictwa w szeregu zajęć dostosowanych do wieku i swojego rozwoju. Uczymy języków obcych (angielski, hiszpański) od najmłodszych lat, rozwijamy inne dziedziny wrażliwości u dzieci: prowadzimy zajęcia muzyczne, rytmiczne i plastyczne.

W przedszkolu realizowana jest podstawa programowa, adekwatna do wieku dziecka i zgodna z obowiązującymi przepisami.

JAK INTEGRACJA

Pamiętamy o maluchach, które wymagają specjalnego wsparcia i większej uwagi. W naszych placówkach realizowany jest program w ramach WWR oraz kształcenia specjalnego w oparciu o stosowne oświadczenie lub opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Nasze placówki wzbogaciliśmy także o poradnię psychologiczno-pedagogiczną, dzięki czemu zajęcia realizowane są na miejscu, a rodzice wraz z dziećmi nie muszą dodatkowo szukać odpowiedniej placówki w godzinach popołudniowych. Nasza kadra to także zespół wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, w tym pedagogów specjalnych.

JAK FORMALNOŚCI

Formalności, jakie należy spełnić różnią się ze względu na uczestnictwo lub jego brak w projektach unijnych.

W ramach formalności należy podpisać umowę, zaakceptować nasz regulamin i statut, a także złożyć stosowne dokumenty [w przypadku uczestnictwa w projekcie]: zaświadczenie o urlopie macierzyńskim i powrocie do pracy, akt urodzenia dziecka, inne określone w konkretnym projekcie.

Jeśli dziecko wymaga WWR bądź specjalnego kształcenia, należy także dostarczyć oświadczenie lub opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

JAK PLAC ZABAW

Przebywanie na świeżym powietrzu to podstawa dobrego i zdrowego rozwoju. Spacery i zabawa to u nas codzienność w sezonie wiosna / lato / jesień / zima kiedy tylko pozwala na to pogoda. Wraz z dziećmi spacerujemy, wychodzimy poza obszar przedszkola, ale i często przebywamy na świeżym powietrzu na naszym podwórku.

Nowoczesny plac zabaw posiadający niezbędne atesty spełnia wszelkie wymogi i standardy – zarówno bezpieczeństwa, jak i kreatywnej zabawy i radości dzieci.