Wiosna i Wielkanoc w Waszych domach!

Grajmy w zielone! Przyszła wiosna wyczekana przez wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych i starszych. Wiosna to zieleń, słońce, nadzieja, przebudzenie, ufność. Kojarzy nam się z tym wszystkim, co dobre i co nowe. Spróbujmy zatem czerpać z niej, ile się da, ale róbmy to bezpiecznie i w trosce o swoje zdrowie. Już za kilka dni także Święta Wielkanocne, które zawsze są absolutną kopalnią pomysłów na kreatywny, wiosenny i rodzinny czas. Grajmy w zielone – czas start!

Wielkanocne inspiracje

Podajemy Wam dziś przepis na cudowne, pełne kolorów Święta Wielkanocne w Waszych domach. Dozwolone jest absolutnie wszystko, co sprawia radość i frajdę najmłodszym, a przy okazji jest pomocne w wielkanocnych zadaniach dorosłych!

Pieczemy babkę wielkanocną!

Wiadomo, że mali pomocnicy w kuchni są niezastąpieni. Wiadomo też, że bez babki nie ma Świąt Wielkanocnych, tak samo jak bez mazurków. Ta pierwsza, jest prosta i każde dziecko może wymieszać ze sobą wszystkie składniki. Ten drugi, nieco bardziej skomplikowany, ale najważniejsza w nim dekoracja – z którą poradzą sobie nasze maluchy! Do dzieła!

Robimy pisanki

Kolorowe i pełne kreatywności! Kilka pomysłów poniżej!

Dekorujemy dom

Zapraszamy wiosnę do domu

Kwiecień to zwykle czas wiosennych porządków. Razem z maluchami zróbcie je więc u siebie! I nie mówimy tutaj o świątecznym myciu okien czy podłóg, ale o porządkach bardziej dosadnych! Niech ta wiosna będzie pretekstem do tego, by wspólnie przejrzeć zabawki, które królują w pudłach i na półkach dziecięcych pokojów i zrobić selekcję, pozbywając się tych, które stały się dla nas już nieatrakcyjne.

Przejrzyjmy wszystkie dziecięce tytuły w biblioteczce malucha i spakujmy te, które nie zainteresują już naszego dziecka, bo jest starsze, wie już więcej i potrzebuje literatury adekwatnej do wieku i rozwój.

Zarówno zabawki, jak i książki możemy oddać w dobre ręce tych, którzy tego potrzebują, a przy tej okazji uczymy nasze pociechy dzielić się z innymi i pomagać bardziej potrzebującym. Pewnie i biblioteki publiczne ucieszą się z książkowych prezentów.

Sadzimy i pielęgnujemy

Bez względu na to, czy mamy ogród, balkon czy nie – możemy zasadzić zioła i inne rośliny, by razem z maluchami bacznie je następnie obserwować. Pamiętajcie, by zaprosić do sadzenia dzieci – pokazać im, jak to robić, pozwolić dotknąć ziemi – sadzić razem!

Nasze propozycje:

Szukamy wiosny

Wyjdźcie do ogrodu lub lasu (unikajcie zatłoczonych parków, placów zabaw, skwerów miejskich) i poszukajcie wiosny! Zobaczcie, jak pojawią się pąki na drzewach, jak zieleni się trawa i jak przyroda budzi się do życia. Taka lekcja natury w naturze z pewnością przypadnie do gustu maluchom, bowiem dzieci najlepiej uczą się przez obserwację, zabawę i formy „na żywo”.

Przyroda jest warta obserwowania o każdej porze roku. Bo o każdej porze roku daje nam niezwykle wartościową lekcję.

Kochani wiosna czas start! Wykorzystajcie ten czas.