Wiosenne nowości w biblioteczce maluszka – czytamy dzieciom!

Przyszła wiosna, a wraz z nią wiosenne nowości w biblioteczkach najmłodszych! Dziś dla Was – z okazji przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki – subiektywny ranking książkowych must have dla młodszych i starszych! Nadal większość czasu spędzamy w domach, przydomowych ogródkach – wykorzystajmy go – czytając!

NASZE BAJKOWO-TĘCZOWE TOP 10!

Piaskowy Wilk

Seria szwedzkiej pisarki Asy Lind, która w piękny metaforyczny sposób pochyla się nad problemami dnia codziennego. Piaskowy Wilk o błyszczącym futerku tłumaczy małej Karusi otaczający świat. To świat na granicy realności i dziecięcej fantazji. Książka składa się z kilkunastu autonomicznych rozdziałów, ma cudne ilustracje i w bardzo przystępny sposób wyjaśnia nawet najbardziej trudne i nurtujące sprawy.

Bardzo głodna gąsienica

Szczególnie polecamy format XL pełen żarłocznych przygód pewnej gąsienicy, która przemierza świat w poszukiwaniu smakowitych kąsków. To nietypowa książeczka z dziurkami dla maluchów, która pozwala przy okazji opowieści na utrwalenie pierwszych konkretnych umiejętności – jak liczenie, poznawanie owoców i snucie historii.

 

Brzechwa dzieciom. Wiersze. Bajki. Teatrzyki.

Niezwykłe wydanie wszystkich dzieł kultowego i dobrze znanego dzieciom Jana Brzechwy. W trzech tomach zawarte zostały pięknie ilustrowane wiersze, bajki i teatrzyki. Większy format, miły w dotyku papier, niebanalne ilustracje. To klasyka, którą warto mieć na półce od najmłodszych lat. Najpierw to my czytamy dzieciom na dobranoc, później nasze pociechy zaczynają sięgać po klasyki samodzielnie.

 

Raz. Dwa. Trzy. Patrzymy | Słyszymy | Mówimy

Seria pięknie ilustrowanych książeczek dla dzieci w wieku od urodzenia do około 2 lat. Pierwsza część to mocno kontrastowe ilustracje przedstawiające uśmiechnięte twarze. tutaj nawet banan śmieje się do malucha! Druga to zestawienie zabiegów dźwiękonaśladowczych, dzięki którym maluch zaczyna poznawać podstawowe dźwięki, a trzecia to proste zdania, które wspierają rozwój mowy u dziecka – uczą słowa dzień dobry i do widzenia. Seria zachwyca, a maluchy są oczarowane.

Muminki zebrane

Dwa tomy historii, które zna absolutnie każdy! Na przygodach Muminków wychowali się absolutnie wszyscy. Nie znamy nikogo, kto nie zna tej historii. Uwielbiają ją maluchy, młodzież kocha, a Ci z dowodami osobistymi w portfelu z sentymentem sięgają ponownie do tych historii. Niech Wasza pociecha też ma szansę poznanie Doliny Muminków i jej bohaterów.

 

Alicja w Krainie Czarów

To kolejny klasyk i podróż w niezwykły świat czarów. W nowym wydaniu historia dziewczynki została ubrana w cudne ilustracje Tove Jannson. Wydanie na pewno zachęci starsze, samodzielnie czytające już dzieci do lektury, a rodziców skłoni do sięgnięcia, by poczytać do snu tym młodszym.

Przygody Pana Kleksa

Czyli znów wracamy do Jana Brzechwy! Wspomniane powyżej trzy tomy uzupełnione zostały o czwarty, zawierający wszystkie części przygód Pana Kleksa: Akademia Pana Kleksa, Podróże Pana Kleksa, Tryumf Pana Kleksa. Lektura zdecydowanie dla starszych. Tak piękne wydanie warto mieć w biblioteczce!

Przygody Dzika Toniego Halika

Gratka dla podróżników! Tony Halik to legendarny podróżnik, fotograf i filmowiec, którego przygody są tak liczne i tak barwne, że może się w tym wszystkim nieźle pogubić. Postać legendarna i dobrze znana. Za sprawą Mirosława Wlekłego i Magdaleny Kozieł-Nowak teraz z jego przygodami mogą także zapoznać się i mali podróżnicy!

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Opowieść, którą dobrze znamy – o znikających w praniu skarpetkach! To odkrycie literatury dziecięcej ostatnich lat nadal pozostaje top! Wyróżniona Nagrodą Literacką Warszawy oraz tytułem najlepszej książki w konkursie „Przecinek i Kropka”. To gdzie pojawiają się zagubione skarpetki?

Rymowanki maluszka

„Rymowanki maluszka” to seria dla najmłodszych prezentująca znane i lubiane rymowanki. Każda książeczka zawiera inny zbiór rymowanek. Rytmiczne, łatwe do zrozumienia teksty wpadają w ucho, a kolorowe ilustracje przyciągają oko maluszków. Rymowanki uczą koncentracji, stymulują pamięć, wspomagają rozwój emocjonalny dziecka.