Już jutro u nas tradycyjnie Dzień Dyni!

Dzień Dyni to w Bajkowej i Tęczowej Krainie już bardzo tradycyjne i coroczne święto, podczas którego nasze maluchy poznają… dynię! Tak! W naszych placówkach nawet dynia ma swój wieeeelki dzień i swoje święto! Co roku to u nas wcale nie takie małe wydarzenie! W tym, mimo kilku zmian, będzie podobnie. Zwykle Święto Dyni zaczynało się w godzinach popołudniowych, a największą jego atrakcją było drążenie dyni i wykonywanie z niej ozdób wraz z rodzicami. Sprzyjało to integracji, pozwalało na wspólne spędzanie czasu i fajną zabawę. W tym roku, z wiadomych powodów nie mogliśmy zaprosić rodziców do udziału we wspólnej kreatywnej pracy. Ubolewamy nad tym bardzo, bo wszyscy uwielbiają te nasze Bajkowo-Tęczowe spotkania rodzinne, które organizujemy w naszych placówkach z różnych okazji.

Dzień Dyni już jutro od rana w Bajkowej i Tęczowej Krainie! Nasze maluszki – młodsze i starsze – z pewnością wyczarują znowu dyniowe cuda, a dobrej zabawie nie będzie końca! Chyba wszystkie dzieci nie mogą już się doczekać! Cichutko powiemy, że my nauczyciele – też! Bowiem, manualne prace są dla nas prawdziwą przyjemnością!

Jednak manualna praca z dynią, to nie jedyna atrakcja dnia jutrzejszego. W zasadzie przez cały tydzień w naszych placówkach zajmujemy się darami jesieni – poznajemy je, zbieramy na spacerach. W Bajkowych i Tęczowych Krainach jest niezwykle kolorowo i pięknie. A dynia? Jak to dynia! Ma swój dzień 29 października. Najpierw na pewno zapoznamy się z nią – poznamy jej kształty, a te wiadomo są różne. Poznamy faktury, podotykamy, pooglądamy. Na zajęciach plastycznych pewnie stworzymy jej wersję w niecodziennej formie i stylu. I wreszcie – wielki finał – drążąc dynię, stworzymy piękne ozdoby, którymi na pewno się pochwalimy!

Święto Dyni jak co roku z końcem października w naszej placówce!
Będzie się działo.