Sport to zdrowie! O karate i zumbie w Bajkowej Krainie

Z początkiem tego roku przedszkolnego, zmieniając nieco profil naszej działalności edukacyjnej postawiliśmy w naszym przedszkolu na języki i na sport. O tych pierwszych, zaletach dwujęzyczności, o możliwościach, jakie daje znajomość obcych języków, a także o tym, dlaczego warto zacząć uczyć się wcześniej niż później – już było. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić nasze zajęcia sportowe – karate i zumbę. W jednym i drugim przypadku nie chodzi tylko o utrzymanie dobrej kondycji dziecka, ale o wiele wiele więcej!

Zarówno zumba, jak i zajęcia karate prowadzą w naszym przedszkolu odpowiedni instruktorzy, posiadający nie tylko specjalistyczne kwalifikacje, ale i predyspozycje do pracy z najmłodszymi. Na zajęcia karate, prowadzone w każdy piątek przez Michała Krzaka przedszkolaki czekają z niecierpliwością. To wielokrotny Mistrz Świata, Europy oraz Polski w kategorii Karate Kyokushin 3 dan sprawia, że maluchy są zachwycone zajęciami i nie przestają ćwiczyć nawet w domu. Wyjątkowe podejście do dzieci, profesjonalnie przygotowane zajęcia oraz doświadczenie sprawiają, że zajęcia mają moc. Zumbę z kolei prowadzi dla nas Aleksandra Osolińska – absolwentka śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz faktu, iż jest profesjonalistą z wszelkimi uprawnieniami do prowadzenia zajęć z najmłodszymi, jest też super ciepłą i otwarta osobą. Dzieci ją uwielbiają, a zajęcia to prawdziwa bomba energetyczna!

Dlaczego stawiamy na sport? Bo w Bajkowej Krainie przede wszystkimi dbamy o zdrowy i zrównoważony rozwój naszych podopiecznych i wiemy, że ruch to zdrowie. Ale ruch to także dobra zabawa, zdrowa rywalizacja, nawiązywanie przyjaźni i nauka szacunku dla innych, jak w przypadku zajęć karate. To także takie zasianie ziarenka, które może sprawić, że dziecko pokocha sport i nie będzie miało z nim problemów w przyszłości. Wiele dzieci w obecnych czasach czuje niechęć do szkolnych zajęć wychowania fizycznego? Dlaczego? Często jest to fakt nie uprawiania sportu wcześniej i nie poznania jego zalet. Często to niechęć do ruchu, którą potrafimy zmienić w prawdziwą sportową pasję, o ile zrobimy to dobrze. Jako doświadczeni pedagodzy i specjaliście terapeutyczni wiemy, jaką moc ma ruch, dlatego tak bardzo dbamy o to, by w Bajkowej Krainie sport i ruch były na jednych z pierwszych miejsc.

Zajęcia z karate czy zumby, to nie jedyne zajęcia ruchowe w Bajkowej Krainie. Dzieci w planie tygodniowym mają także codzienne spacery, gimnastykę ogólnorozwojową i korekcyjną, logorytmikę i muzykoterapię. We wszystkich tych pojęciach zawiera się ruch i zdrowie! O tym jeszcze Wam opowiemy w kolejnej części przedstawiającej nasze przedszkole zajęcia i naszą podstawę programową!

Za co kochamy karate?

Za co kochamy zumbę?