Ruszamy ze szkołą rodzenia od września!

Idzie nowe! Mamy w ostatnim czasie wrażenie, że stale i nieustannie. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Tutti rozwija się i stawia na nowe każdego dnia. Już jesienią szykują się u nas spore zmiany, ale zanim o nich opowiemy, słówko o tu i teraz! Wakacje poświęcamy na rozwój – naszych terapeutów, szkoląc tych, którzy już od dawna z nami oraz przyjmując na pokład nowych – o nowych, pożądanych specjalnościach. Wakacje poświęcamy też na kreatywne myślenie i wdrażanie nowych, rozwojowych pomysłów. Dzięki temu oferta Tutti będzie bardziej precyzyjna i mocno specjalistyczna. O tym, jakie terapie i diagnozy zawitają u nas już jesienią napiszemy niebawem. Jesienią także wystartuje Szkoła Rodzenia Tutti. I o tym dziś słów parę.

Szkoła Rodzenia Tutti to autorski pomysł naszej poradni, który będziemy wdrażać od września w naszej placówce we współpracy z położną – panią Aleksandrę Osolińską. Projekt autorskiej Szkoły Rodzenia Tutti zakłada kompleksowe przygotowanie do porodu, połogu oraz pierwszego etapu opieki nad noworodkiem. Przyszli rodzice z pewnością otrzymają garść cennych informacji i sporą dawkę wiedzy podczas cotygodniowych spotkań. Te podzielone będą na trzy kluczowe części: ciąża, poród, połóg i laktacja. W ramach tych bloków tematycznych będziemy poruszać tematy dotyczące przebiegu ciąży, dolegliwości, które mogą się w tym okresie pojawić, zmian, jakie zachodzą w organizmie kobiety – także tych psychicznych i emocjonalnych, czy też praw pacjenta. Szczegółowo omówimy poród i jego fazy oraz to dlaczego warto mieć plan porodu, w którym zawrzemy wszystkie dla nas ważne kwestie. Opowiemy o sposobach łagodzenia bólu porodowego i o tym, jak ważny jest kontakt „skóra do skóry”. Wreszcie skupimy się na czasie po narodzinach – kiedy na świecie pojawia się dziecko, ale i matka. Będzie o karmieniu piersią, o noszeniu i uspokajaniu niemowląt, o brakującym czwartym trymestrze. Będzie o tym, jak przygotować się na zmiany w życiu.

Poza szeroką dawką wiedzy w temacie powyższych zagadnień, które naszym zdaniem każda przyszła mama powinna znać – dla swojego lepszego samopoczucia, oswojenia się z nowym i bezpieczeństwa na sali porodowej– szykujemy także spotkania w temacie chustonoszenia, istoty i roli odruchów pierwotnych noworodka, faz rozwoju dziecka, żywienia niemowląt czy zdrowia kobiety po porodzie i zmian fizjologicznych, które zachodzą w jej organizmie.

W ramach Szkoły Rodzenia Tutti planujemy także spotkania ze specjalistami: doradcą laktacyjnym, doradcą chustonoszenia, fizjoterapeutą niemowląt, fizjoterapeutą uroginekologicznym, psychologiem oraz terapeutą INPP (odruchy pierwotne).

O szczegółach będziemy Was informować. Szczegółowy program Szkoły Rodzenia Tutti oraz terminy zaprezentujemy wkrótce.