Jesienne nowości w Tutti! Szkoła rodzenia i konsultacje z położną! Sprawdź i wybierz to, co dla Ciebie najlepsze.

Dziś zwracamy się do (prawie) wszystkich mam! Tych przyszłych, które lada dzień powitają na świecie swoje maleństwo, i tych, które poród mają już za sobą. Wspominaliśmy jakiś czas temu o jesiennych nowościach w Tutti. I dziś przyszła pora, by podzielić się z Wami szczegółami i zaprosić do nas już w październiku. Bowiem już w październiku startuje autorska Szkoła Rodzenia Tutti, którą poprowadzi położna mgr Aleksandra Osolińska. Ale to nie wszystko, oprócz grupowych zajęć w ramach szkoły rodzenia, będzie możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje z położną, a natomiast mamy po porodzie zaprosimy na indywidualne warsztaty z chustonoszenia. Już dziś zapraszamy wszystkie mamy (te, które za moment nimi zostaną oraz te, które przed chwilą nimi zostały) do zapisów.

Czwartek dla Mam

To właśnie w tym dniu prowadzone będą wszystkie okołoporodowe aktywności w Tutti. Popołudniami będą odbywać się zajęcia w ramach naszej Szkoły Rodzenia Tutti. Z kolei w godzinach dogodnych dla Was możecie się umówić na indywidualne spotkanie z naszą położną czy też na indywidualną naukę motania chusty.

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie każda z Was chce otwarcie mówić i pytać o wszystko w grupie. Wiemy, że sytuacja ciąży i porodu to sytuacje bardzo intymne, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i dajemy możliwość spotkań indywidualnych – w intymnej atmosferze, poufnych, takich na których porozmawiacie absolutnie o wszystkim. Na te spotkania zapraszamy także mamy świeżo po porodzie, które chcą zasięgnąć konsultacji w temacie połogu, laktacji czy pielęgnacji maluszka. Nasza Szkoła Rodzenia będzie miała ograniczoną liczbę miejsc. Chcemy, by przede wszystkim komfort pracy był wysoki, a jakość zajęć zadowalająca. To można uzyskać tylko w kameralnym gronie. W naszej Szkole Rodzenia będą mogły uczestniczyć pary – to ważne i niezwykle pomocne, by parter także mógł się zaangażować i nie został wykluczony z tak istotnego wydarzenia, jakim jest poród.

Jakie zajęcia planujemy?

Zajęcia będą podzielone na trzy blogi tematyczne: ciąża, poród, połóg i laktacja. Łącznie będzie to 18 spotkań, podczas których spróbujemy przygotować się do porodu i do pierwszych chwil z maluszkiem.

W części ciążowej znajdą się zajęcia dotyczące przebiegu ciąży, opieki prenatalnej, stylu życia w ciąży – odżywiania, aktywności fizycznej, nałogów oraz czynności, które mogą być niebezpieczne dla dziecka, a przez to w ciąży niewskazane. Zajmiemy się także ćwiczeniami, które przygotują nasze ciało do porodu i pomogą w przyjściu dziecka na świat. Omówimy ciążowe dolegliwości – zarówno te fizyczne, jak i psychiczne – stany emocjonalne, które w tym okresie mogą być różne. Skupimy się także na zagadnieniach prawnych – standardzie okołoporodowym i obowiązujących w naszym kraju przepisach.

W części dotyczącej porodu omówimy przygotowanie do niego, a także istotność i zasadność przygotowanego wcześniej planu porodu. Przebrniemy przez czynniki zwiastujące poród i sytuacje, które wymagają natychmiastowej reakcji. Razem spakujemy szpitalną torbę i szczegółowo omówimy fazy porodu, tak by nie dać się zaskoczyć w trakcie! Powiemy dużo o porodowych pozycjach, aktywnym porodzie i możliwości uczestniczenia w nim osób towarzyszących, o istocie kontaktu „skóra do skóry” oraz o możliwości deponowania krwi pępowinowej.

Część trzecia, to część poświęcona pierwszym chwilom z maluszkiem w domu. Razem przejdziemy przez to, co czekać nas będzie w połogu. Sporo miejsca i czasu poświęcimy karmieniu piersią, wygodnych dla mamy (zarówno po cesarskim cięciu, jak i porodzie siłami natury) pozycjach, dbaniu o siebie w tych pierwszych dniach. Skupimy się także na przyjaznej pielęgnacji maluszka i późniejszej opiece nad niemowlęciem. Opowiemy o pierwszej kąpieli, przewijaniu, noszeniu i uspokajaniu dziecka. Opowiemy o rozszerzaniu diety, wspólnym podróżowaniu, a także o powrocie do aktywności fizycznej mamy. Sporo będzie o noszeniu, masażach relaksacyjnych oraz bezpieczeństwie.

Oczywiście wszystkie te tematy będziecie mogły poruszyć także w czasie konsultacji indywidualnych. Z naszą położną możecie spotkać się raz, dwa razy przed porodem, ale możecie też umawiać się systematycznie – wszystko zależy od Waszego samopoczucia i Waszych potrzeb.

Do udziału w naszej Szkole Rodzenia Tutti zapraszamy panie, które ukończyły 21 tydzień ciąży. Ilość miejsc jest ograniczona – ze względu na komfort, który chcemy Wam zapewnić, możemy stworzyć grupę 10 osób wraz z osobami towarzyszącymi.

Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są pod numerem telefonu: +48 883 990 399 oraz mailowo: biuro@poradniatutti.pl

Szczegółowy plan zajęć, z uwzględnieniem tematów poszczególnych zajęć oraz terminów – dostępny po dokonaniu zapisów.

Ceny

Szkoła Rodzenia Tutti / 18 spotkań – 900 zł
* 90 minut każde spotkanie

Indywidualne przygotowanie do porodu / konsultacja indywidualna 1:1 z położną – 150 zł
* 60 minut

Warsztat chustonoszenia 1:1 – cena za osobę / parę 200 zł
* 90 minut

Szkoła Rodzenia Tutti rusza 7 października o godzinie 17.00
Ilość miejsc: 10 + osoby towarzyszące

Zapraszamy osoby, które ukończyły 21 tydzień ciąży. Wymagana jest zgodna na ćwiczenia fizyczne od lekarza prowadzącego.