Dinozaury w Bajkowej Krainie!

Z naturą za pan brat! Pierwsza, październikowa Lekcja Żywej Biologii w naszym przedszkolu sprawiła wielką radość nie tylko dzieciom, ale i kadrze pedagogicznej. Poznaliśmy niesamowite okazy zwierząt, mogliśmy je dotknąć i zobaczyć z bliska. Ten sposób poznawania natury zbliża nas do niej i jeszcze bardziej uwrażliwia na jej piękno i moc. Nasze – bardzo pozytywne – doświadczenia sprawiły, że postanowiliśmy Towarzystwo Małych Odkrywców zaprosić ponownie do naszej placówki. Tym razem poznamy… dinozaury!

Tak, tak, tak! Dokładnie te, które żyły długie lata przed nami. W dodatku nasze przedszkolaki poznają je prawie „na żywo”, bo dinozaury pojawią się w naszej placówce w wersji 3D, swobodnie przechadzając się pomiędzy przedszkolakami! Towarzystwo Małych Odkrywców zadba o to, by nie zabrakło wiedzy i dobrej zabawy. O dinozaury zaś się nie martwcie – nie zrobią nikomu krzywdy, mimo że pojawią się pomiędzy przedszkolakami i będą swoich naturalnych rozmiarów! Na szczęście będą w postaci cyfrowej.

Taki sposób prowadzenia lekcji biologii to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale i forma, którą z pewnością dzieci zapamiętają na długie lata i będą dobrze wspominać. Ten niecodzienny sposób prowadzenia lekcji, dodatkowo zachęca dzieci do pogłębiania swojej wiedzy, pozwala na odkrywanie świata i na jego lepsze poznawanie. Bardzo często atrakcyjna forma podania treści naukowych sprawia, że dziecko chętniej pogłębia wiedzę, samo chce się czegoś dowiedzieć w interesującym go temacie. Lekcje Żywej Biologii prowadzone przez Towarzystwo Małych Odkrywców w naszym przedszkolu na pewno zaowocują w przyszłości, wzbogacą zainteresowania przedszkolaków i przełożą się na chęć pogłębiania i zdobywania nowej wiedzy.

W swojej codziennej pracy wykorzystujemy różne metody przekazywania wiedzy najmłodszym. Nasz przedszkolny program budujemy tak, by było zawsze atrakcyjnie i niebanalnie. Dlatego tym bardziej cieszą nas takie akcje, jak Lekcje Żywej Biologii, i dlatego tak chętnie zapraszamy do nas tak kreatywne osoby.

Druga Lekcja Żywej Biologii z dinozaurami w roli głównej u nas 20 listopada. Trzymamy kciuki, by wszystko przebiegło zgodnie z planem. Ostateczna decyzja o tym, czy się odbędzie i w jakiej formie jest jednak zależna od sytuacji epidemiologicznej.