Porozmawiajmy o…

Ostatni czas to czas rozmów wszelakich. Rozmów na temat rozwoju, wsparcia i pomocy, rozmów o aktywności najmłodszych – tego, co powinni już umieć, potrafić i tego, co Was niepokoi. Rozmów z rodzicami, rozmów o Waszych dzieciach.

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie takich rozmów z zaniepokojonymi rodzicami odbyliśmy wiele. To zaniepokojenie dotyczy codziennego funkcjonowania dzieci zarówno w zakresie emocjonalnym, psychospołecznych, ruchowym, jak i szeroko pojętym rozwojem i kolejnymi rozwojowymi krokami, które powinny być, a ich nie ma lub odwrotnie – są, ale wydaje nam się, iż jeszcze na nie za wcześnie.

Codzienne aktywności, zabawy, zasady pielęgnacji, nabywania nowych umiejętności, a także edukacja i jej etapy bywa ogromnym wyzwaniem zarówno dla dziecka, jaki i jego rodziców. Dlatego postanowiliśmy z Wami o tym porozmawiać.

Porozmawiajmy o… to nasza akcja otwierająca Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Tutti
w Katowicach. Tym samym, chcielibyśmy zaproponować wszystkim zainteresowanymi zaniepokojonym rozwojem dziecka, rodzicom możliwość odbycia BEZPŁATNEJ konsultacji on-line
w postaci 40-minutowej, niezobowiązującej rozmowy. Tych z Państwa, którzy chcieliby nas odwiedzić osobiście – zapraszamy do placówki.

Zapraszamy bardzo serdecznie:

* rodziców dzieci 0-10 r. ż. , którzy z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z konsultacji terapeuty  w gabinecie terapeutycznym (np. domowa kwarantanna)

* rodziców, którym interdyscyplinarna ocena  zachowań dziecka pomoże pokonać codzienne trudności w wychowaniu i ułatwi funkcjonowanie dziecka

* rodziców, którym nasza rozmowa – konsultacja wstępna pomoże rozwiać pojawiające się niepokoje i wątpliwości

* rodziców poszukujących możliwości realizacji wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

* rodziców poszukujących terapii lub zajęć integracji sensorycznej dla dziecka, logopedy, psychologa

* rodziców małych dzieci, którzy chcą wesprzeć rozwój dziecka poprzez codzienną zabawę
i aktywności.

* rodziców niepewnych czy ich instynkt rodzicielski wysyłający sygnały ostrzegawcze działa właściwie

WAŻNE!

Zapraszając Państwa na nasze konsultacyjne spotkania, dajemy możliwość po prostu rozmowy. NIE SĄ to diagnozy zaburzeń, ponieważ diagnoza musi być przeprowadzana w kontakcie z dzieckiem za pomocą odpowiednich narzędzi diagnostycznych. Zaproszenie do projektu Porozmawiajmy o… to zaproszenie do rozmowy. Taka rozmowa z rodzicem w trudnej sytuacji pomoże rodzicowi, a także dziecku. Wsparcie w sytuacji gdy rodzice są już na skraju wytrzymałości, gdy pojawiające się trudności  tak dezorganizują życie i funkcjonowanie dziecka, że zwyczajnie nie dają już rady. Taka forma rozmowy może tylko pomóc.  W trakcie konsultacji zostanie przekazana wstępna informacja czy zachowanie dziecka jest w normie rozwojowej,  czy trzeba jednak szukać pomocy innych specjalistów, skierować na pogłębioną diagnozę, rozpocząć terapię.

Wierzymy,  że takie spotkanie otworzy drogę rozwiązania problemów i sytuacji trudnych, z którymi borykacie się Państwo na co dzień.

Porozmawiajmy o…
ZASADY

  1. Rodzic wybiera termin i godzinę konsultacji w rozmowie telefonicznej, kontaktując się z nami pod numerem 500-482-290 lub 883-990-399.
  2. Ustala czy konsultacja ma przebiegać w formie video-rozmowy na/WhatsApp, Skype, Zoom czy chce skorzystać z konsultacji osobistej w Poradni Tutti.
  3. Otrzymuje maila z potwierdzeniem terminu i godziny, szczegółami konsultacji, formularzem on-line do wypełnienia.
  4. Wypełnia formularz on-line – najpóźniej dobę przed rozmową – i odsyła na adres biuro@poradniatutti.pl
  5. Na dzień przed konsultacją, na adres mailowy podany w zamówieniu wyślemy przypomnienie
    o naszej rozmowie.

Zdajemy sobie sprawę, iż często w naszym codziennym życiu zdarzają się sytuacje nieprzewidziane. Dlatego prosimy pamiętać również o KONIECZNOŚCI odwołania umówionej konsultacji.

Odwoływanie konsultacji – można odwołać konsultację na dzień przed terminem, TYLKO drogą mailową, wysyłając informację na adres biuro@poradniatutti.pl

W razie zainteresowania wskażemy Państwu nowy termin rozmowy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym startowym projekcie, który w Tutti potrwa od 1 do 28 lutego. BEZPŁATNE konsultacje planujemy cyklicznie – dwa razy w roku. Kolejna szansa na rozmowę ze specjalistami już jesienią!