Porozmawiajmy o…! Jak było – sprawozdanie z naszych konsultacji!

Początek roku był dla nas pełen nowości. W styczniu światło dzienne ujrzała nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Tutti, która do tej pory skrzętnie była ukrywana wewnątrz Bajkowej i Tęczowej Krainy. Tym samym rozpoczęliśmy kolejny, nowy rozdział w naszej działalności związanej z opieką nad dziećmi i pomocą w ich rozwoju. Dobry start Tutti to trwające cały luty bezpłatne konsultacje z naszymi specjalistami w ramach miesięcznego projektu „Porozmawiajmy o…!”.

Projekt „Porozmawiajmy o…!” miał za zadanie oswoić Was z poradnią, specjalistami – terapeutami i pokazać, że wizyty w poradni i rozmowy z psychologiem czy logopedą nie trzeba się bać. I chyba zadanie udało się zrealizować, bo wielu z Was skorzystało z proponowanych przez nas niezobowiązujących spotkań. Wielu z Was także zaufało i od czasu konsultacji pojawia się cyklicznie, by rozpocząć lub kontynuować terapię.

Wśród najmłodszych przybyło nam pacjentów realizujących z naszą pomocą program Wczesne Wspomaganie Rozwoju oraz Kształcenie Specjalne. Cieszy nas to, bo im szybciej zaczniemy wdrażać postulaty programu, tym szybciej Wy – rodzice zobaczycie efekty u swoich dzieci.

Tutti dba o zdrowie fizyczne i psychiczne nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych dzieci. Ci także byli dość sporą grupą, która spotkała się między innymi z naszymi psychologami. Pomoc przede wszystkim związana była z emocjami, jakie towarzyszą zdalnej szkole. Mając na uwadze ten (i nie tylko ten!) covidowy problem, po świętach wystartują u nas zajęcia oraz konsultacje terapeutyczne właśnie dla dzieci i młodzieży szkolnej, by pomóc im przetrwać ten trudny czas.

Wracając do projektu „Porozmawiajmy o…!” już dziś pragniemy Was zaprosić do kolejnej edycji we wrześniu. Rozmowy konsultacyjne na stałe wpiszą się bowiem w plan pracy naszej poradni. O tym opowiemy już niebawem!