Nietypowa wiosna w Bajkowej i Tęczowej Krainie. Słowo od Pani Dyrektor

Drodzy Rodzice!

Trochę czasu zajęło mi poradzenie sobie z zamętem myślowym spowodowanym sytuacją związaną z zamknięciem naszych placówek. Zaistniała sytuacja bardzo mnie zmartwiła i przygnębiła, odebrała mi energię do działania. Ale czas przestać się zamartwiać i zająć się sprawami i działaniami, które dodadzą energii nam wszystkim i nadziei na przyszłość.

Wczoraj przekazaliśmy Państwu informacje dotyczące obniżenia opłaty miesięcznej w czasie zamknięcia  placówek żłobkowych i przedszkolnych. Dzisiaj pragnę Państwu przedstawić plan działania, który wdrażamy w czasie postoju.

Nasz personel – niezawodne Ciocie – przygotowują obecnie wiele nowych pomocy dydaktycznych, ciekawych
zabaw i atrakcji, nowych pomysłów, by natychmiast po powrocie dzieci do żłobka oraz przedszkola mogły rozładować nagromadzoną energię we wspólnej zabawie. Podzielimy się tymi pomysłami z Państwem na naszym Facebook’u, do odwiedzania którego gorąco zachęcam. To tutaj, w ramach tych działań powstanie Skrzynia Pomysłów, do której możecie wrzucać również swoje propozycje, a zdjęcia z Waszych zabaw z dziećmi w domu, wykonanych wspólnie prac plastycznych również chętnie zamieścimy. Zachęcamy Was do dzielenia się z nami takimi zdjęciami – albo drogą mailową, albo pod każdym postem Skrzyni Pomysłów!

Starsze dzieci – w grupach przedszkolnych – otrzymywać będą dziennie od nas zestaw ćwiczeń, prac i zadań do wykonania w ramach realizacji przedszkolnej podstawy programowej. Szczególnie ważne jest do dla grupy 6-latków, która już od września rozpocznie edukację szkolną. Zadania te będą do Państwa dziennie przesyłane za pomocą aplikacji Live Kids. Również ich wykonaniem możecie się dzielić z nami, przesyłając zdjęcia mailowo. Oczywiście nadmieniamy, że nasze pomysły i propozycje zadań, zabaw nie są obowiązkowe, a mają pomóc Wam w zorganizowaniu tego czasu, wspólnie w domach.

W czasie przestoju w naszych placówkach – w ramach możliwości dokonamy również niezbędnych napraw i modernizacji, na które nie było zwykle czasu, ponieważ wymagały dłuższego wyłączenia z użytkowania części placówki. Przygotujemy się na ponowne otwarcie naszych placówek, ale co najważniejsze zrobimy to RAZEM ponieważ bez Was, Drodzy Rodzice i bez Dzieci nie będzie naszych żłobków i przedszkola.

Dlatego, chociaż musimy przez jakiś czas funkcjonować w izolacji, to musimy również RAZEM zadbać o to żeby żłobki przetrwały. Za jakiś czas będziemy musieli wrócić do codzienności i normalnych warunków pracy i życia, a do tego potrzebujemy siebie nawzajem.

Dziękuję!
Mariola Kocjan, dyrektor placówek Bajkowa i Tęczowa Kraina