II edycja Porozmawiajmy o…! w Tutti

Pierwsza edycja autorskiego projektu Porozmawiajmy o…! cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród rodziców. Przez cały luty odbyliśmy mnóstwo pomocnych rozmów, rozpoczęliśmy kilkanaście terapii oraz skierowaliśmy wiele dzieci na diagnozy. Dla wielu z Was było to także potrzebne i niezwykle pomocne wsparcie lub po prostu – zwykła, przyjazna rozmowa na temat rozwoju Waszego dziecka. Widząc sporą potrzebę rozmowy i pomocy – ponownie wychodzimy do Was z naszą akcją bezpłatnych konsultacji terapeutycznych Porozmawiajmy o…! I zapraszamy do rezerwacji spotkań z naszymi specjalistami przez cały październik. 

Nieustannie spotykamy się z dużym zaniepokojeniem wśród rodziców dotyczącym funkcjonowania dzieci. Tego, czy rozwijają się prawidłowo, ich stanów emocjonalnych, często lęków lub rozdrażnienia. Świat pędzi coraz szybciej i coraz trudniej nam za nim podążać. W ostatnim okresie wzięliśmy pod swoją opiekę wiele nowych dzieci z wieloma różnymi problemami czy stanami chorobowymi. Sytuacja pandemii nie pomaga – wręcz przeciwnie powoduje kolejnej problemy w rozwoju dzieci i ich relacjach międzyludzkich. To wyjątkowo trudny czas, dlatego ponownie – jesienią zapraszamy do Tutti, by porozmawiać!

Porozmawiajmy o…! to nasza autorska akcja, która z początkiem roku otworzyła oficjalnie Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Tutti w Katowicach. Widząc jakim cieszy się zainteresowaniem, podjęliśmy decyzję o jej kolejnej edycji w październiku. Tym samym, chcielibyśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym i zaniepokojonym rozwojem dziecka, rodzicom możliwość odbycia BEZPŁATNEJ konsultacji on-line w postaci 40-minutowej, niezobowiązującej rozmowy. Tych z Państwa, którzy chcieliby nas odwiedzić osobiście – zapraszamy do placówki.

Zapraszamy bardzo serdecznie:

* rodziców dzieci 0-10 r. ż. , którzy z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z konsultacji terapeuty  w gabinecie terapeutycznym (np. domowa kwarantanna)

* rodziców, którym interdyscyplinarna ocena  zachowań dziecka pomoże pokonać codzienne trudności w wychowaniu i ułatwi funkcjonowanie dziecka

* rodziców, którym nasza rozmowa – konsultacja wstępna pomoże rozwiać pojawiające się niepokoje i wątpliwości

* rodziców poszukujących możliwości realizacji wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

* rodziców poszukujących terapii lub zajęć integracji sensorycznej dla dziecka, logopedy, psychologa

* rodziców małych dzieci, którzy chcą wesprzeć rozwój dziecka poprzez codzienną zabawę i aktywności.

* rodziców niepewnych czy ich instynkt rodzicielski wysyłający sygnały ostrzegawcze działa właściwie

WAŻNE!

Zapraszając Państwa na nasze konsultacyjne spotkania, dajemy możliwość po prostu rozmowy. NIE SĄ to diagnozy zaburzeń, ponieważ diagnoza musi być przeprowadzana w kontakcie z dzieckiem za pomocą odpowiednich narzędzi diagnostycznych. Zaproszenie do projektu Porozmawiajmy o… to zaproszenie do rozmowy. Taka rozmowa z rodzicem w trudnej sytuacji pomoże rodzicowi, a także dziecku. Wsparcie w sytuacji gdy rodzice są już na skraju wytrzymałości, gdy pojawiające się trudności  tak dezorganizują życie i funkcjonowanie dziecka, że zwyczajnie nie dają już rady. Taka forma rozmowy może tylko pomóc.  W trakcie konsultacji zostanie przekazana wstępna informacja czy zachowanie dziecka jest w normie rozwojowej,  czy trzeba jednak szukać pomocy innych specjalistów, skierować na pogłębioną diagnozę, rozpocząć terapię.

Wierzymy,  że takie spotkanie otworzy drogę rozwiązania problemów i sytuacji trudnych, z którymi borykacie się Państwo na co dzień.

Porozmawiajmy o…
ZASADY

  1. Rodzic wybiera termin i godzinę konsultacji w rozmowie telefonicznej, kontaktując się z nami pod numerem 500-482-290 lub 883-990-399.
  2. Ustala czy konsultacja ma przebiegać w formie video-rozmowy na/WhatsApp, Skype, Zoom czy chce skorzystać z konsultacji osobistej w Poradni Tutti.
  3. Otrzymuje maila z potwierdzeniem terminu i godziny, szczegółami konsultacji, formularzem on-line do wypełnienia.
  4. Wypełnia formularz on-line – najpóźniej dobę przed rozmową – i odsyła na adres biuro@poradniatutti.pl
  5. Na dzień przed konsultacją, na adres mailowy podany w zamówieniu wyślemy przypomnienie
    o naszej rozmowie.

Zdajemy sobie sprawę, iż często w naszym codziennym życiu zdarzają się sytuacje nieprzewidziane. Dlatego prosimy pamiętać również o KONIECZNOŚCI odwołania umówionej konsultacji.

Odwoływanie konsultacji – można odwołać konsultację na dzień przed terminem, TYLKO drogą mailową, wysyłając informację na adres biuro@poradniatutti.pl

W razie zainteresowania wskażemy Państwu nowy termin rozmowy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym startowym projekcie, który w Tutti potrwa od 1 do 31 października.