Dzień Pluszowego Misia już 25 listopada

Dawno, dawno temu – zupełnie nie dziś – mieszkał sobie w lesie mały Miś. Kto wiem, może mieszka tam do dzisiaj? – Zastanawiają się nasze maluchy i starszaki! Kto wie, może codziennie przechadza się po drzewach? – Pyta jeden z naszych Elfów! A co on tam je? – Zastanawia się mały Antek z grupy Pszczółek? W listopadzie każdego roku, każdy pluszowy Miś obchodzi swoje małe – wielkie święto, sprawiając tym samym ogromną radość wszystkim dzieciom. I dorosłym chyba też, bo już na samą myśl przypominamy sobie o swoich misiowych pluszakach z dzieciństwa, a w swojej dorosłości tak chętnie sięgamy po klasyczne bajki z misiem w roli głównej, które czytamy naszym dzieciom.

Nie inaczej jest i dziś! Już 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Oznacza to, że każdy pluszowy miś na całym świecie ma swoje święto! Data wcale, a wcale nie jest przypadkowa, bo to właśnie w tym dniu powstała kultowa maskotka. Legenda głosi, że wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, podczas którego został postrzelony mały niedźwiadek. Prezydent stanął w obronie misia, żądając jego uwolnienia i pomocy. To wydarzenie zainspirowało jednego z producentów zabawek – Morrisa Mitchoma – do stworzenia nowej zabawki dla dzieci, pluszowego misia, którego nazwał Teddy’s Bear nawiązując do imienia prezydenta. Tak ponad 100 lat temu powstała najbardziej kultowa i rozpoznawana zabawka dla dzieci, która do dziś nie ma sobie równych.

Od tego czasu pluszowy miś stał się nie tylko najlepszym przyjacielem maluchów, ale i bohaterem wielu kultowych książek, filmów, bajek dla dzieci. Każdy z nas ma swojego ulubionego pluszowego misia, dlatego zachęcamy maluchów, by 25 listopada przybyły do naszych żłobków i przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem  pod pachą, z którym spędzą cały dzień! A my będziemy czytać misiowe bajki i rozmawiać o przyjaźni!