Dentysta w Bajkowej i Tęczowej Krainie

Początek lipca to czas wakacji, ale wakacje nie zwalniają nas ani naszych dzieci z dbania o higienę! O tym, jak ważne jest mycie rąk i zębów mówimy naszym bajkowo-tęczowym dzieciom cały rok! Początek wakacji wykorzystaliśmy, by wspierać najmłodszych w dbaniu o swoje ząbki i zaprosiliśmy w nasze bajkowo-tęczowe progi lekarza stomatologa, który nie tylko przejrzał ząbki najmłodszych, ale i sporo wytłumaczył i opowiedział w zakresie higieny jamy ustnej.

Wizyta stomatologów była w pełni dostosowana do wieku naszych bajkowo-tęczowych dzieci i w przemiły sposób oswoiła ich z tematyką zdrowia, profilaktyki i dbania o swoje zęby. Podczas wizyty, panie dentystki oceniły stan uzębienia najmłodszych i dokładnie skontrolowały jamę ustną, poziom higieny, a także przeprowadziły instruktaż higieny jamy ustnej. Poza tym, dzieci mogły poznać budowę szczęki, policzyć ząbki, zobaczyć ich kształt. Dodatkowo padło sporo słów o stanie morfologicznym i jakże ważnej funkcji żucia! Tak ważnej, że na pewno o niej jeszcze sporo napiszemy na naszym blogu!

Wizyta obejmowała także profilaktykę profesjonalną – w tym profilaktykę fluorkową, wykrywanie nieprawidłowości wad zgryzu, a także kwalifikację do szczególnej, stałej opieki stomatologicznej. Każde dziecko i jego rodzic po zakończeniu wizyty, otrzymał garść wskazówek i opinię dotyczącą stanu uzębienia dziecka.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć! Wiemy o tym bardzo dobrze, ale wydaje nam się, że często zapominamy, jak ważna jest profilaktyka. Mamy nadzieję, że to spotkanie jednoznacznie przypomni o ważności i konieczności mycia ząbków, a czynność ta stanie się dla maluchów nie tylko koniecznością, ale i przyjemnością!

Kolejna wizyta stomatologiczna w naszych placówkach już za pół roku!

Potwierdzenie wykonanych badań znajdziecie tutaj: Potwierdzenie wykonanych badań