Czwartki dla Mam – warsztaty z chustonoszenia

Czwartki dla Mam w toku! Pisaliśmy już o naszej autorskiej Szkole Rodzenia Tutti, do której nadal serdecznie zapraszamy wszystkich przygotowujących się na przyjście maluszka – narodziny dziecka, ale i… narodziny matki! Pisaliśmy o tym, że jeśli nie macie ochoty uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach, zawsze możecie u nas wybrać się na indywidualne konsultacje z położną – w dogodnym dla siebie terminie, by porozmawiać o wszystkim, co dla Was ważne. Dziś chcemy przedstawić trzeci aspekt naszych Czwartków dla Mam – warsztaty z chustonoszenia.

Nasze warsztaty z chustonoszenia kierujemy do osób, które już zostały szczęśliwymi rodzicami. Dlaczego? W ciąży trudno ćwiczyć wiązanie chusty, bowiem przeszkadza brzuszek przyszłej mamy. To zatem pierwszy i w zasadzie jedyny warunek uczestnictwa w warsztatach. Drugą istotną kwestią, o której chcemy wspomnieć na początku jest to, że warsztaty są tylko w formie indywidualnej (dla jednego z rodziców lub pary) – nie występują w formie grupowej. Dlaczego? Bowiem nie są to warsztaty teoretyczne, a praktyczne – wraz z naszą położną rodzice nauczą się jak wiązać chustę na sobie! Ale to nie wszystko. Warsztaty opiewają w wiele czynników, które są indywidualne dla danej pary czy konkretnej mamy, jak chociażby wzrost. Nie można o chustonoszeniu mówić ogólnie, do wszystkich, bo każdy z nas jest inny i ma inną budowę, inne potrzeby oraz wyobrażenia.

Na naszych warsztatach nauczymy Was, jak prawidłowo wiązać chustę – tak, by było to bezpieczne dla dziecka i wygodne dla Was. Podpowiemy, jaką chustę najlepiej wybrać – tutaj wiele zależy od Waszych preferencji, od tego czy chcecie nosić dziecko codziennie czy raczej sporadycznie, czy będziecie używać chusty tylko w domu, czy też na zewnątrz, jaką aktywność preferujecie, jak budżet posiadacie. Skupimy się także na chustach idealnych dla niemowląt, biorąc pod uwagę rekomendacje fizjoterapeutów i pediatrów oraz neurologów dziecięcych. Dopasujemy chusty do Waszego wzrostu i wieku dziecka.

Oprócz szeregu praktycznych wskazówek, pomocy w wyborze chusty (tych na rynku jest mnóstwo, wiec warto wiedzieć, czego unikać) – będziemy opowiadać  zaletach chustonoszenia oraz najbardziej istotnej rzeczy – czyli tego, jaki chustonoszenie ma wpływ na rozwój Waszego maluszka! Bez wątpienia pozytywny! To po pierwsze, tak potrzebna w pierwszych miesiącach bliskość mamy czy taty, słuchanie bicia serca, panujący spokój. To też niesamowita wygoda dla świeżo upieczonych rodziców, bowiem mają dwie wolne ręce! Co jest nie lada zaletą, kiedy dziecko potrzebuje bliskości non stop. Oprócz zalet powiemy też – nie tyle o wadach chustonoszenia – a o przeciwwskazaniach do noszenia niemowląt w chuście.

Nasze warsztaty chustonoszenia to spora dawka wiedzy i praktycznych wskazówek dla rodziców.

Zapraszamy Was!