Bajkowe i Tęczowe Krainy na 5-tkę! Nabór dzieci – wrzesień 2021

Wakacje prawie na półmetku – to czas radości, swobody i odpoczynku, ale też często czas kiedy myślimy o naszych pociechach, i o tym, że wraz z początkiem września rozpoczną one przygodę z przedszkolem lub żłobkiem! Wakacyjne miesiące zatem warto poświęcić zarówno na odpoczynek, jak i na znalezienie odpowiedniego miejsca dla swojego maluszka.

Oferta żłobków i przedszkoli w naszym regionie jest przeogromna. Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, często trudno o miejsce w publicznej placówce. Wielu rodziców wiedząc jakie są realia, od razu decyduje się na placówkę prywatną. Prywatną nie znaczy ani gorszą, ani lepszą. Po prostu inną. Wśród tych miejsc wybór również jest szeroki – my skupimy się na zaletach naszych placówek – tak, by zachęcić Was – drodzy rodzice – do odwiedzin i wyboru Bajkowo-Tęczowych Krain.

Po pierwsze LOKALIZACJA

Każda z naszych placówek jest zlokalizowana w dogodnym miejscu – miejscu, gdzie bez problemów podjedziecie i zaparkujecie na chwilę samochód (w Katowicach na osiedlu Paderewskiego już niebawem będziemy mieli swój parking!). Bajkowe i Tęczowe Krainy są ulokowane tak, by z jednej strony były na uboczu w spokojnym miejscu, z drugiej zaś są blisko głównych dróg dojazdowych.

Po drugie ADAPTACJA

To, o co często pytacie, i co w wielu placówkach jest traktowane po macoszemu. U nas adaptacja jest obowiązkowa – nie wyobrażamy sobie, by maluszek nagle z dnia na dzień, bez przygotowania zmienił swoje codzienne otoczenie i swój ustalony rytm dnia. Dzieci są różne, jednak przeciętnie okres adaptacji w naszych placówkach wynosi tydzień i odbywa się w obecności rodzica oraz jego stopniowym wychodzeniu z sali zabaw i wydłużaniu pobytu dziecka o kolejne godziny.

Po trzecie EDUKACJA

Ta głównie prowadzona jest w naszym przedszkolu i to na każdej płaszczyźnie. Językowo-sportowe przedszkole integracyjne, które prowadzimy na ul. Paderewskiego w Katowicach to komunikacja codzienna w języku angielskim, stałe zajęcia zumby oraz karate dla przedszkolaków, wyjścia do teatru, wyjścia na plac zabaw, spacery i wiele codziennych czynności, w które wdrażamy maluchy. Jednak w naszych żłobkach dzieci też nie są pozostawione same sobie! Tutaj także się uczą – pomagamy w odpieluchowaniu, uczymy jeść samodzielnie, sztućcami, prowadzimy grupy przygotowania przedszkolnego, w którym dzieci wykonują bardziej precyzyjne polecenia. Do tego oswajamy z muzyką, rytmiką i językiem angielskim.

Poza edukacją jako taką, nasza kadra ma głowy pełne pomysłów i przygotowuje zajęcia dla maluchów tak, że te nie tylko się nie nudzą, ale i uczą nieustannie! Wszystko przez dobrą i kreatywną zabawę!

Po czwarte ZDROWO JEMY

Dieta dla maluchów jest tworzona przez osoby, które rzeczywiście się na tym znają! To zdrowy i zbilansowany jadłospis, który zapewnia niezbędne składniki odżywcze dla maluchów od roku do 6 lat! Posiłki, które zapewniamy najmłodszym często powstają w oparciu o sezonowe produkty. Często też wykorzystujemy dane okazje na poznanie przykładowo świątecznych – mocno niecodziennych – smaków. Jest dużo owoców i dużo warzyw na co dzień. W naszych placówkach rodzice także mają wybór diety, którą chcą zapewnić maluchowi – oprócz diety podstawowej, mamy dietę wegetariańską i dietę eliminującą nabiał.

Po piąte RUCH

Wiemy nie od dziś, że ruch to zdrowie. W Bajkowych i Tęczowych Krainach spędzamy wiele czasu na świeżym powietrzu, a zajęcia prowadzone w żłobkach i przedszkolu to także rytmika i muzykoterapia, zajęcia taneczne, zajęcia sportowe. Wszystko to pozwala małym odkrywcom na wyzwolenie emocji i baaaardzo pozytywne oraz zdrowe zmęczenie. Dodatkowo w naszym katowickim przedszkolu przyjęliśmy zasadę „Nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwe ubrania” i tak, w duchu skandynawskim nasze przedszkolaki wędrują na spacery każdego dnia (wyjątkiem są dni, kiedy aura już naprawdę nie sprzyja spacerom). Nasze przedszkolaki w ramach wyprawki oprócz kapci na zmianę muszą mieć także kalosze, palto i spodnie wierzchnie przeciwdeszczowe, parasol, czapkę na słońce i krem z filtrem!

Bajkowe i Tęczowe Krainy na 5-tkę!

Zapraszamy Was, drodzy rodzice do sprawdzenia naszych placówek samodzielnie! W każdym miejscu spotkanie kompetentne osoby, które opowiedzą o placówce, pokażą wnętrza i odpowiedzą na wszystkie pytania – wystarczy się umówić.

Startują zapisy do grup żłobkowych i przedszkolnych – wrzesień 2021.

Skontaktuj się: Katowice, ul. Paderewskiego 32 C, Katowice Ochojec, Świętochłowice, Chorzów!