Zimowy kreatywny czas!

Czyli zimowe zabawy pełne radości! Magiczne i ręcznie robione ozdoby choinkowe i… wspólne szykowanie świątecznych przysmaków! Zima inspiruje…

Zima, zima, zima… Pada, pada śnieg… Co zrobić z tak pięknym czasem? Wykorzystać go kreatywnie i radośnie! Razem z Waszymi pociechami! Grudzień, zima to taki czas w roku, kiedy oprócz śniegu sprawiającego radość, są wyczekiwane święta. A wraz z nimi moc rzeczy do przygotowania. Zróbcie je wspólnie. Podpowiadamy Wam dziś jak!

Zimowe szaleństwo czas zacząć! Wreszcie spadł pierwszy śnieg, więc to nie pora, by dziecko nudziło się w domu! Działamy i szalejemy w śniegu! Jak bawią się Wasze dzieci zimą? Lepicie razem bałwana, robicie orły i aniołki w śniegu? Fantastycznie! A my proponujemy wykorzystać go jeszcze bardziej! Oprócz tradycyjnych bałwanów i aniołków, możecie zrobić ze śniegu absolutnie wszystko! Im bardziej fantazyjne śnieżne rzeźby, tym bardziej rozwija się wyobraźnia Waszych dzieci. Może zbudujecie wspólnie iglo, a może gąsienicę ze śnieżnych kulek. Może obrócicie bałwana do góry nogami, a może stworzycie fantazyjne śnieżne zamki, kota, misia albo psa?

Kolorowy śnieg? Tak, tak, tak! Pomalujcie go razem! Ze spożywczych barwników wymieszanych z wodą otrzymasz oryginalne farbki, którymi Twoje dziecko będzie mogło malować po śniegu! Przelej je do butelki po płynie do mycia naczyń i do dzieła. Kiedy kolorowe barwniki wlejecie do foremek na ciasto, foremek z piaskownicy i wystawicie za okno… to po kilku godzinach, otrzymacie nie tylko kolorowe, lodowe cuda, ale i frajdę dzieciaków!

Bitwa na śnieżki? A może rzucanie do celu? Jedno i drugie to niezła aktywność i ćwiczenie rąk – zarówno w rzucie, jak i w formowaniu śnieżek! Oprócz klasycznej rodzinnej bitwy na śnieżki, możecie też rzucać do kolorowego kosza, pudełka czy położonego na śniegu hula hop! Najlepiej drużynowo i na czas!

O tym, że warto wspólnie wybrać się na sanki, łyżwy, czy narty – jak Wasza pociecha jest już dostatecznie duża do pierwszych narciarskich i łyżwiarskich kroków – nie będziemy nawet wspominać, to tak miłe i oczywiste, że wierzymy, iż każdy z Was w miarę możliwości stara się tak spędzić zimowy czas! Warto!

A jak nie nudzić się w domu? Zachęcamy Was do kreatywnych prac plastyczno-technicznych. Zima to taki czas, kiedy możemy zbudować karmik dla ptaków! Uwrażliwienie dziecka na los zwierząt może w przyszłości zaowocować samym dobrem. Maluchy bardzo chętnie zawieszą za oknem słoninę dla sikorek czy nasypią do karmika ziaren. A jak zbudować swój karmik? Rolki, np. po papierze toaletowym posmarujcie masłem orzechowym i otulcie w ziarnach, które kupicie w sklepie zoologicznym, następnie przewieźcie przez nie kolorową wstążkę i gotowe! Możecie też wziąć trzy lub cztery proste deseczki, zbić je w typowy karmik i razem z malcem pięknie pomalować! Gotowe!

Zimowe wieczory warto także spędzić kreatywnie w domu. Grudniowe święta i przygotowania do nich z pewnością sprzyjają takim zadaniom! Po pierwsze robimy piękne i kolorowe pierniczki! Razem z maluchem wyrabiajcie ciasto – dziecko w ten sposób ćwiczy rączki, zresztą tak samo jak przy wycinaniu fajnych, świątecznych wzorów za pomocą foremek. Największą frajdą dla najmłodszych jest z kolei nic innego, jak zdobienie cudnych pierniczków! Niech poniesie Was fantazja!

Ozdoby choinkowe? Tak! Te najprostsze, zrobione przez najmłodszych są po pierwsze najlepsze, a po drugie, pełne miłości! Zatem do działa! Tradycyjne łańcuchy z kolorowych, wycinanych pasków, łączonych ze sobą, a może plastry pomarańczy i cytryny, które wspólnie pokroicie i zostawicie do wyschnięcia? Proponujemy także koronkowe kokardki, czy ozdoby robione z masy solnej.

Pamiętacie jak jesienią zbieraliście szyszki i kasztany? Pomalujcie je teraz na biały kolor i zawieście na choince. Świetną zabawą będzie także stworzenie kolorowych latarenek, lampionów. Wystarczy, że z czarnego kartonu wytniecie cztery okienka ze świątecznym motywem, podkleicie kolorową bibułką, a od spodu zamontujecie latarkę. Powstanie piękny, świąteczny lampion!

Zima to naprawdę kreatywny czas! Możecie skutecznie zarazić tą kreatywnością i chęcią działania Wasze dzieci. Wiele inspirujących zadań przed Wami. Fajnej zimy kochani rodzice Wam życzymy!