Pomysły na kreatywne prezenty!

Grudzień to magiczny czas. Koniec roku – czas podsumowań i planów na kolejny rok. Czas, kiedy świat otulony zostaje przyjemną pierzynką śniegu i mrozu. To moment, kiedy możemy się na chwilę zatrzymać i zastanowić. To moment kiedy możemy ocenić postępy swojego dziecka w rozwoju, zaobserwować zmiany, jakie nastąpiły w okresie ostatnich miesięcy. To też czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. W natłoku promocji, ofert specjalnych można się pogubić. Warto zastanowić się, czy konsumpcyjny tryb, który się nam narzuca, to coś, w czym chcemy uczestniczyć. Być może warto postawić na prezenty twórcze, pobudzające kreatywność, lepsze jakościowo, takie które posłużą Twojemu maluszkowi na dłużej.

Poniżej przygotowaliśmy dla Was ściągę idealną przed bożonarodzeniowym poszukiwaniem prezentów dla najmłodszych. Zobaczcie, co warto podarować!

Książki

To nasz top topów, bo według nas książek nigdy za wiele. Dobrze dobrane tytuły, to inwestycja w przyszłość, bo w rozwój Waszego dziecka. Grudniowe nowości wydawnicze 2019, które gorąco polecamy mają się następująco:

Tak ma być, zawołał świat!

Książka o tym, skąd pochodzimy i kiedy staliśmy się ludźmi. Norweska pisarka zabiera najmłodszych w podróż do źródeł świata i w przepiękny sposób (słowny i ilustracyjny) opowiada o ewolucji. To spora dawka wiedzy podana w dziecięcy, przystępny sposób. Pobudza do refleksji i zadawania pytań skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy, kim jesteśmy? Polecamy zdecydowanie starszym dzieciom w wieku przedszkolnym!

 

Sekretne życie smarków

Oj ten wstręty katar! Okazuje się, że wcale nie taki wstręty – smarki to superbohaterowie, a dzięki tej wyjątkowej książce maluchy dowiadują się sporo o naszych organizmach, chorobach i tym, jak się przed nimi bronić. Wydaje nam się, że jest to pozycja bardzo interesująca dla najmłodszych. Do tego cudnie ilustrowana.

Lisek i Prosiaczek. Leśna Gazeta. Kawiarenka pod Ptasim Ogonem

Norweska seria książeczek dla najmłodszych w odcinkach. To przede wszystkim oryginalne ilustracje, które imitują dziecięcą kreskę. To tego wartka opowieść o przyjaciołach z lasu. Pełne przygód życie głównych bohaterów w przestrzeni leśnej, okraszone jest regułami i zasadami panującymi między nimi. Każda opowieść niesie za sobą ponadczasową mądrość. Warto!

Edukacja

Globus / Teleskop / Mikroskop

Zdecydowanie dla starszych dzieci. Zdecydowanie takie prezenty to rozwój i zdecydowanie tego typu zakupy – niezabawowe – pozwolą dziecku na obserwacje świata, pobudzenie ciekawości i podróże własnej wyobraźni. Palcem po mapie? Dlaczego nie! Wspólne siedzenie z globusem w ręku może stać się początkiem fascynacji światem, podróżami, ale i zwykłej ciekawości, która zachęci do poznawania odległej kultury i historii.

Gry planszowe

Strategiczne gry planszowe pomagają dzieciom w rozwoju. Obecnie na rynku znajdziecie bardzo wiele pozycji obowiązkowych dla starszych i młodszych dzieci, które pomogą w rozwoju logicznego myślenia, wyobraźni, nawiązywania relacji. Do tego, rzecz oczywista – wspólnie spędzony czas, który z pewnością będzie niezłą frajdą zarówno dla Waszych dzieci, jak i dla Was.

Co polecamy?

Scrabble

Pozycja obowiązkowa w każdym domu. Zdecydowanie dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych! Rozwija zasób słownictwa, pomaga w myśleniu. Jedna z najbardziej znanych gier świata. Warto mieć ją w swojej kolekcji.

Było sobie życie

Mnóstwo pytań i ciekawostek na temat naszego organizmu i jego funkcjonowania. Może się okazać, iż to niesamowita przygoda i wiedza, która pozwoli Twojemu dziecku na dalsze odkrywania świata. Ładna oprawa graficzna.

Jenga

Popularne klocki, z których układamy wieżę. Tyle i aż tyle. Brzmi prosto, jednak spróbujcie zagrać. Zręcznościowa gra, która pozwoli Waszym maluchom na poprawę koordynacji ruchowej, precyzyjność ruchów i świetną zabawę.

Nawlekaj, nie czekaj

Gra zręcznościowa dla młodszych dzieci. To trening zarówno dla zręczności, jak i pamięci. Po odkryciu karty, gracz ma za zadanie jak najszybciej nawlec i tym samym odtworzyć układ, który się na niej znajduje.

Super farmer

Super sprawa dla malucha, co prawda sporo tutaj losowości, ale kolory i fabuła sprawiają, że dzieci tę grę uwielbiają!

Artykuły plastyczne

Artykuły plastyczne zawsze są dobrym i trafionym prezentem dla najmłodszych. Wielość możliwości pozwoli na skompletowanie idealnego zestawu dla wymagających. Twórczość naszych dzieci, pozwala na rozwój ich wyobraźni, plastelina poprawi i rozwinie zmysł dotyku, farby – przykładowo te do malowania rękami, również korzystnie wpłyną na rozwój. Prezenty plastyczne, to coś, w co warto pójść! Ciastolina, plastelina, farby do malowania rękami, mini sztalugi…

Pomysłów na dobre i kreatywne prezenty jest mnóstwo. Niekoniecznie, musimy skusić się na ofertę plastikowych zabawek, które po kilku dniach wylądują w pudle. Warto poszukać, poczytać, zastanowić się i wybrać coś, co nie tylko sprawi radość, ale i zachęci do dalszego rozwoju naszych najmłodszych. Możecie znaleźć książeczki i gry w językach obcych, idealne dla dzieci, by naukę rozpocząć. Możecie postawić na przedmioty praktyczne: hamak do pokoju, tablica z kredą, a może instrumenty muzyczne?

Życzymy Wam owocnych poszukiwań!