Pomysły na kinderbal

Jesień jest uroczą porą roku. To bardzo kreatywny i twórczy czas, który warto spędzić razem z dzieckiem. Kreatywne są spacery (o czym pisaliśmy dla Was w artykule Jesienne spacery), pełne kolorów, dźwięków i darów lasu. Kreatywny może być też czas spędzony razem w domu. Wspólnie możecie tworzyć z przyniesionych liści, kasztanów czy żołędzi cuda. Możecie też zorganizować cudowny kinderbal na powitanie jesieni! Mamy dla Was dziś kilka sprawdzonych i fajnych pomysłów na super przyjęcie – te na specjalne okazje: urodziny, powitanie wiosny/jesieni/zimy, czy bez okazji – bo dzieciom na pewno takie mini party sprawi frajdę!

Jak zorganizować super kinderbal dla swoich dzieci i ich przyjaciół czytajcie poniżej!

Zaproszenia

Na kartce napisz podstawowe informacje: gdzie i kiedy się spotykacie, następnie razem z dzieckiem narysujcie całą resztę elementów. Wspólnie możecie wykonać to raz i przekserować, albo kilka razy – tworząc zawsze inny wzór. Będzie to z pewnością twórcze zajęcia pozwalające na rozwój wyobraźni malucha.

Dekoracje

Baloniki, serpentyny, kolorowe kubeczki… Możesz też zrobić namiot i żagiel z prześcieradła czy koca. Możesz razem z dzieckiem stworzyć kolorowe łańcuchy i inne wycinane ozdoby. Pamiętaj, że kolorowa, tekturowa zastawa także ubogaci to królestwo! Nie będziesz musiał się martwić o to, że coś się potłucze, a szkło zrobi krzywdę maluchom.

Miejsce

Jeśli masz ogród – latem i wiosną będzie to tajemniczy ogród, jesienią zamieni się w magiczny – pamiętacie tylko o stosownym, ciepłym ubraniu. Jeśli bal planujesz w domu, przygotuj miejsce, usuwając z niego zbędne bibeloty i dekoracje.

Muzyka

Warto przygotować zestaw dobrze znanych, dziecięcych przebojów wcześniej, pamiętając też o piosenkach, do których wspólnie można się bawić.

Tort

Przy urodzinach warto o nim pomyśleć. Możesz upiec go sama, z maluchem, albo zamówić w cukierni, w której wybór kolorów, kształtów i motywów jest ogromny. Samodzielne pieczenie z dzieckiem może stać się niezłą zabawą.

Zdjęcia

Rób je – chwytaj chwile. Będzie to niezwykła pamiątka dla wszystkich uczestników przyjęcia.

Kreatywne zabawy

Zaplanuj, co będziecie robić. Prace plastyczne zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem. Możecie stworzyć kolorowe maski na twarz, możecie robić wycinanki z papieru albo orgiami.

Przekąski

Dobierz je do wieku dzieci. I tak, by nie było nudno. Domowa pizza, wesołe kanapki, kolorowe muffinki, zwierzaki z warzyw. Przepisy znajdziesz w różnych rodzinnych książkach kulinarnych i na dziecięcych portalach.