Bajki na wiosnę – świeżość na półce maluszka

Pierwsze miesiące nowego roku zaowocowały wieloma nowościami książkowymi dla najmłodszych. Propozycje są tak różnorodne i tak pięknie wydane, że postanowiliśmy zebrać dla Was najciekawsze tytuły. Wierzymy, że nasz poradnik przyczyni się do uzupełnienia Waszych książkowych półek. Może zajączek przyniesie nowości na Wielkanoc, a może ktoś z bajkowych dzieci ma urodziny, a książeczka okaże się świetnym prezentem. Bez względu na motywacje, warto zapoznać się z tym, co w trawie piszczy wiosną 2019.

Liczymy razem

Pierwsza książeczka do matematyki  z pięknymi, artystycznymi ilustracjami. Matematyka i jej początki chyba nigdy nie były tak proste i piękne. Książka składa się z rozkładanych plansz, z których każda poświęcona jest konkretnej cyfrze. Piękne ilustracje i mnóstwo liczenia, obserwacji i uczenia się przez pryzmat tego, co dzieje się na stronach książki. Obserwujemy mieszkańców wsi, liczymy ich domy, odnajdujemy różnice i powoli zaczynamy rozumieć, czym są liczby. Wszystko wraz z przepięknymi rysunkami.

Autorem książki jest wybitny malarz i autor obrazkowych książek, który przez wiele lat był także nauczycielem matematyki. Wielokrotnie nagradzany nie tylko w swojej rodzimej Japonii, ale i na całym świecie.

Liczymy Razem
Mitsumasa Anno
Wydawnictwo: TAKO 2019
Wiek: 3+

Są takie koty

Kochamy koty i piękne książeczki. Zwłaszcza te o różnorodności. To uczta dla oczu i wyobraźni. Przy okazji ucząca o tym, że wszyscy jestśmy inni. Duży format, matowy papier i piękne ilustracje. A do tego koty! Dużo kotów. A każdy inny, o innym charakterze, indywidualny i jedyny w swoim rodzaju. To przegląd ciekawych osobników, wśród których będzie ten uwielbiający słońce i ten kochający deszcz. Każdy fascynujący. To prosta opowieść o tym, że mimo różnic, wszyscy żyjemy na ziemi i ją tworzymy. Jesteśmy do siebie podobni, ale w głębi każdy z nas jest inny. To zwrócenie w piękny sposób uwagi na to, czym jest różnorodność, inność, ale i piękno, indywidualizm każdego z nas. Feeria barw, dopracowane szczegóły zachwycają, nie tylko dzieci! Lekkość, z którą czyta się te opowieści jest zachwycająca. Powiew wiosny!

Są takie koty
Martyna Czub
Wydawnictwo Tekturka
Wiek + 3

Co robisz z pomysłem?

Kanon literatury dziecięcej. Prosta i pięknie zilustrowana opowieść o motywacjach wewnętrznych, poczuciu własnej wartości, o pomysłach! Dla każdego bez względu na wiek. Dla tych, którzy pomysł mieli, mają albo będą mieli! Pomysł staje się częścią świata, kiedy jest pielęgnowany i kiedy się w niego wierzy. Opowieść pełna niezwykłości.

Co robisz z pomysłem?
Kobi Yamada
Wydawnictwo: Levyz
Wiek: 3+

Cześć Ziemio!

Absurdalny humor i niebanalna kreska! To szalona podróż dookoła ziemi. W ciągu jednego dnia śledzimy przygody sześciu mieszkańców różnych kontynentów. Szukamy podobieństw, szukamy różnic. Nieustannie się tutaj wszystko zmienia! Analizujemy, oglądamy i zawsze znajdziemy coś nowego u naszych bohaterów!

Cześć Ziemio!
Anna Fiske
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Wiek: 3+

Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików

Opowieść o przyjaźni i o tym, że śmiech to zdrowie! Wszystko w oparach dobrej kreski i dobrego humoru. Pozycja, która uczy dzieci czym jest przyjaźń i zaraża śmiechem, który dobry na wszystko.

Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików
Wojciech Widłak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek: 6+

Ence-pence, co mam w ręce?

Piękne ilustracje, proste słowa i wielka opowieść o dziecięcej radości i wyobraźni bez granic. Nikt, tak jak dzieci, nie potrafi kreować zabaw i wciągać w nie wszystkich, nawet najbardziej opornych dorosłych. I o tym jest ta książka. Jest też o tym, jak ważny jest czas dla najmłodszych i jakie cudne chwile możemy przeżyć razem!

Ence-pence, co mam w ręce?
Haifa Sawarka
Wydawnictwo: Debit
Wiek: 3+

Czarny kot, biała kotka

Kolejna książeczka dla najmłodszych o różnicach, które łączą a nie dzielą. Uczy, że świat nie jest czarno-biały, a spotkanie dwóch innych istot może się skończyć zaskakująco! Oprócz zgrabnie i prosto napisanej historii z użyciem kilku podstawowych słów, otrzymujemy również piękne kontrastowe ilustracje. Wśród książeczek kontrastowych ta jest warta rozważenia!

Czarny kot, biała kotka
Silvia Borando
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek: 0+