Planeta Smaku, czyli zdrowo i smacznie u nas!

W Bajkowej i Tęczowej Krainie każdego dnia dbamy o zdrowie i rozwój Waszych (ale przecież i naszych dzieci!). Stąd program zajęć dodatkowych, stąd obserwacje pod okiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, stąd też sprawdzone i zrównoważone propozycje żywieniowe. We wszystkich placówkach! Dziś chcemy Wam opowiedzieć więcej o Planecie Smaku – firmie cateringowej, która zapewnia wyżywienie w Tęczowej Krainie na Ochojcu, a od listopada będzie  również odpowiadała za menu żłobka i przedszkola Bajkowa Kraina w centrum Katowic.

Planeta Smaku to firma lokalna, która każdego dnia dostarcza do naszych placówek świeże i pyszne jedzenie, zgodne z preferencjami żywieniowymi dzieci. Co należy do ich atutów? Na pewno warto tutaj wspomnieć o stałej opiece dietetyka czuwającego nad menu i służącego konsultacjami w kwestii zmian. Kolejną wartą uwagi kwestią jest fakt, iż Planeta Smaku przygotowując posiłki, korzysta z lokalnych produktów od lokalnych dostawców. Nie jedzie na zakupy do supermarketów, a do lokalnych gospodarzy, od których ziemniaki, jajka, czy mleko dostarczane są następnie do nas. Bardzo ważną kwestią jest też fakt sezonowości. W kuchni, na co dzień – jako rodzice – jesteśmy zwolennikami czerpania z natury zgodnie z porami roku. I tak, w sezonie jesiennym na naszych stołach królują dynie, papryki, rozgrzewające herbaty, a latem truskawki, maliny czy jagody. Wiosna to sezon warzyw, ale te – zgodnie z cyklem natury – na naszych stołach goszczą cały rok. Goszczą i w Bajkowej / Tęczowej Krainie. Sezonowość i świeżość produktów skłoniły nas to rozpoczęcia współpracy z Planetą Smaku.

W jadłospisach Planety Smaku raz w miesiącu pojawia się także miejsce na „inspiracje kulinarne”. Co się pod tym kryje? To okazja do samodzielności, bo podczas kulinarnych inspiracji dzieci same przygotowują posiłki! Maluchy otrzymują półprodukty, jak warzywa, owoce, pieczywo i samodzielnie przygotowują sałatki, szaszłyki czy kanapki. Ten punkt programu Planety Smaku nas zachwycił i szczerze już nie możemy się doczekać pierwszych inspiracji kulinarnych w naszych placówkach! Oczywiście wszystko pod opieką opiekunów i adekwatnie do wieku maluszków!

Wierzymy, że nasze dzieci pokochają menu od Planety Smaku, a kulinarne inspiracje sprawią im wielką radość. Mamy nadzieję, że zawsze będzie świeżo, zdrowo i kolorowo!

Poniżej dla Was przykładowe menu od Planety Smaku!