Pysznie i zdrowo, czyli kto stoi za naszym jadłospisem?!

Vesuvio Caterplan – pod tą tajemniczą dość nazwą kryją się Ci, którzy każdego dnia dostarczają do naszych placówek zdrowe i pyszne jedzenie, specjalizując się w przygotowywaniu posiłków dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat. Wybraliśmy ich, bo ilość pozytywów pozytywnie zaskoczyła i nas, bajkowo-tęczowych wychowawców!

Przede wszystkim posiłki przygotowane przez Vesuvio Caterplan są układane przez dyplomowanych dietetyków. Ważną rolę odgrywa tutaj także sezonowość produktów – za tą przepadamy także my – więc często, jest to wyznacznik wśród doboru współpracowników kulinarnych. Dieta stworzona dla najmłodszych jest urozmaicona i odpowiednio zbilansowana, tak by posiłki były zgodne z normami Instytutu Żywienia i Żywności, i tak by spełniały codzienne zapotrzebowanie w składniki odżywce. Co najważniejsze, by do tego były smaczne i kolorowe! Menu przygotowywane dla najmłodszych uwzględnia zawsze produkty najwyżej jakości – warzywa i owoce od lokalnych dostawców, mięso wysokiej jakości od lokalnych producentów, czy świeże pieczywo, codziennie wyrabiane przez zaprzyjaźnioną piekarnię. W kuchni dla dzieci brak sztucznych polepszaczy smaku, jak glutaminian sodu czy maggi – smak posiłków podkreślany jest przez naturalne przyprawy i zioła.

W jadłospisach, które zostają przygotowywane dla naszych placówek znajdziecie różnorodność i niebanalność. Jak serwujemy kaszę, to każdego rodzaju: pęczak, bulgur, jaglana czy gryczana. Ryż występuje także w wielu kolorach: białym i czarnym. Vesuvio samodzielnie przygotowuje także desery dla maluszków, piecze dla nas ciasta i kolorowe muffinki – z dynią, marchewką, żurawiną… Wszystkie posiłki są dostosowane do indywidualnych diet dzieci. Vesuvio zwraca bardzo mocno uwagę na alergie pokarmowe naszych pociech i w takich przypadkach komponuje indywidualną dietę bez białka krowiego czy glutenu, a także – jeśli jest potrzeba diety eliminacyjne zgodne ze wskazaniami lekarza. Dzięki temu i my – opiekunowie, i Wy rodzice macie pewność, że posiłki, które serwuje Bajkowa i Tęczowa Kraina są stworzone z myślą o najmłodszych.