Nowy cennik w Bajkowej i Tęczowej Krainie od stycznia 2020

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kwestia podwyżek nigdy nie jest miłym i przyjemnym tematem. Niestety musimy Was – Drodzy Rodzice poinformować o zmianach, które szykują się wraz z nadejściem kolejnego roku. Od stycznia 2020 roku jesteśmy zmuszeni zmienić cennik w naszych placówkach. Przede wszystkim ma to związek z brakiem finansowania dotychczas prowadzonego, rządowego programu Maluch Plus, który od stycznia 2020 zostaje wygaszony w placówkach już funkcjonujących – przyznawany będzie jedynie dla placówek nowo powstałych.

To informacja, którą otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Program Maluch w naszych placówkach pokrywał miedzy innymi koszt zajęć dodatkowych, które odbywają się regularnie w Bajkowej i Tęczowej Krainie, w dużej mierze pokrywał też bieżące finansowanie placówki. Biorąc pod uwagę Wasze zadowolenie z prowadzonych zajęć, dobro dzieci i ich wszechstronny rozwój, o który dbamy prowadząc zajęcia z rytmiki, języka angielskiego czy dogoterapii – nie chcemy z nich rezygnować. Wierzymy, że Wy też nie.

Chcemy również, by Wasze i nasze! dzieci miały jak najlepszą opiekę, i by zmiana opiekunek nie była procesem stałym. To z kolei determinuje podwyżki i premie, które chcemy wprowadzić od nowego roku, dla naszych pracowników. Wszystko w trosce o najmłodszych – dzieci, które przyzwyczają się do swojej ulubionej cioci i nie zawsze pozytywnie reagują na zmiany. Wreszcie wpływ na zmianę ceny ma również generalna i ogólna podwyżka cen – niestety wszystkiego. Dotyczy to opłat codziennego funkcjonowania naszych placówek, jak woda, prąd, czynsz czy ogrzewanie.

Zmiana cen to również pokłosie zakończenia projektu unijnego w Chorzowie i stały, wyższy abonament, na który będą musiały przejść osoby dotychczas biorące udział w projekcie, czy brak (cały czas czekamy na decyzję) dotacji miejskiej do placówki na Ochojcu i w Świętochłowicach.

Wierzymy, że zaakceptujecie zmiany i będziecie kontynuować żłobkowy etap w życiu Waszych dzieci razem z nami, w przestrzeniach Bajkowych i Tęczowych Krain. Nowe, pełne cenniki pojawią się na stronie internetowej w połowie grudnia, jednak już dziś informujemy Was o planowanych, wyższych cenach.

KATOWICE CENTRUM
600 zł / opieka miesięczna dla dzieci z Katowic + 13,50 zł / dzień / wyżywienie

KATOWICE OCHOJEC
600 – 750 zł / opieka miesięczna dla dzieci z Katowic + 13,50 zł / dzień / wyżywienie

CHORZÓW
400 zł / opłata stała – opieka miesięczna dla dzieci z Chorzowa + 150 zł / opłata stała – zajęcia dodatkowe + 13,50 zł / dzień / wyżywienie

ŚWIĘTOCHŁOWICE
900 zł / opieka miesięczna dla dzieci ze Świętochłowice + wyżywienie

O ewentualnych dalszych zmianach, przyznanych dotacjach będziemy informować na bieżąco. W cenie opieki miesięcznej ujęliśmy również cenę zajęć dodatkowych.