Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Za górami, za lasami…

Bajki stanowią integralną część życia każdego dziecka, czasami nawet my dorośli, wracamy do ulubionych historii z dzieciństwa. Każda bajka ma swoich bohaterów – dobrych i złych, lekką narrację i morał na końcu. Bajki uczą i wychowują, ale dostarczają też rozrywki, poszerzają wyobraźnię i kształtują kreatywność najmłodszych. Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji warto sobie o swoich ulubionych postaciach przypomnieć i warto bajkowo spędzić dzisiejszy dzień ze swoją pociechą. Uwierzcie, że przyniesie to same plusy!

W Bajkowej i Tęczowej Krainie wieeeelki przegląd najbardziej charakterystycznych bajkowych postaci – Bolek i Lolek, Mała Syrenka, Reksio, Smerfetka i wiele, wiele innych bohaterów dziś towarzyszy najmłodszym, czając się w każdym rogu. Opowiadamy sobie o nich, przypominamy historie z ich udziałem, towarzyszymy w ich przygodach. Rozmawiamy też o tym, co dobre i co złe, o zachowaniu naszych bohaterów i tym, jakimi są postaciami! Uczymy dzieci świata przez pryzmat dziecięcych opowieści.

W dzisiejszym dniu nie tylko wyświetlamy ulubione bajkowe przygody na ekranie, ale i czytamy! Wspólnie czytamy bajki, zagłębiając się w świat naszych bohaterów i wędrując z nimi do najodleglejszych krain!

Bajkowo u nas!