Dzień Pluszowego Misia

25 listopada co roku jest wyjątkowym dniem! Dniem Pluszowego Misia – misia, którego maluchy uwielbiają, targają za uszko, a on się nie obraża!, tulą i nie rozstają się z nim ani na krok! Jak co roku, to wielkie święto jest dumnie i hucznie obchodzone w Bajkowej i Tęczowej Krainie.

Miś towarzyszył zapewne nam wszystkim w chwilach dziecięcego smutku i radości, był naszym powiernikiem i przyjacielem. Bez względu na to czy bury, czy szary, czy duży, czy mały. Wiemy o tym, dlatego w Bajkowej i Tęczowej Krainie miś ma swoje godne miejsce! Dzisiaj wszystkie nasze maluchy mogły przyjść do żłobka / przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Wiemy, że ten dzień jest wyjątkowy, a miś przecież zasługuje na celebrowanie wyjątkowych chwil.

Przypomnimy Wam jeszcze, że pluszowy miś to jedna z najstarszych i najsłynniejszych europejskich zabawek, która towarzyszy dzieciom już od XIX wieku. Przez cały ten czas został wielokrotnie bohaterem powieści, bajek, przedstawień teatralnych. Do dziś cieszy tak samo, do dziś pojawiają się nowe przygody z udziałem nowych misiów! Do najbardziej znanych postaci należy bez wątpienia Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Miś Yogi czy Paddington. I wiele, wiele innych bohaterów dziecięcych opowieści!

Pluszowy miś bez dwóch zdań jest najlepszym przyjacielem każdego malucha! I chyba nie tylko malucha!