Bajkowo-Tęczowe Święto Dyni

Święto Dyni na dobre zawitało do Bajkowej i Tęczowej Krainy! Jak co roku, pod koniec października maluszki poznają dynię! To niezwykłe warzywo jest symbolem jesieni, ale oprócz tego, że cudnie smakuje i można z niego wyczarować wszystko w kuchni, cudownie też wygląda! Jak co roku, przy okazji Święta Dyni, my skupiliśmy się na jednej i drugiej kwestii!

Czary-mary w kuchni? Proszę bardzo! Nie zdziwcie się, jak Wasze pociechy po powrocie do domu zażądają zupy dyniowej, dyniowych frytek czy dyniowego puree! O tych wszystkich smakowitych potrawach i pomysłach kulinarnych było u nas w ostatnim czasie głośno! A walory estetyczne?! To podstawa naszego świętowania z dynią w roli głównej!

Dynia jaka jest każdy wie! Ale, może nie wie, ile rodzajów dyni spotykamy, ile kolorów i ile kształtów! Ta różnorodność gatunków jest fascynująca zwłaszcza dla naszych maluszków! Pomarańczowe, zielone, żółte, białe, w kropki, w paski i bez! Do tego różne faktury i różne kształty! Ta – chropowata, tamta totalnie gładka, a ta okrągła, a tamta podłużna. Wszystko to wzbudza w naszych maluszkach ogromne zainteresowanie i ciekawość. I tak powinno być – w Bajkowej i Tęczowej Krainie staramy się być przewodnikami dzieci w naszym świecie. Uczymy ich i staramy się, by poznawały nowe i nieznane! Tym razem znów się udało!

Największą dyniową atrakcją jest natomiast… praca z dynią! Albo w dyni! Na to nasze dzieciaki czekają chyba cały rok (no, może zaraz po oczekiwaniu na Mikołaja!), bo sprawia im to zawsze niemałą frajdę! I znów z okazji jesieni i października, w naszych żłobkach sporo dyni i sporo pracy! Każdy maluszek – pod czujnym okiem opiekuna – stworzył swoją dyniową ozdobę! Drążył, wycinał, przyozdabiał i malował! Jakie cuda powstały? Dobrze wiecie, bo każde z nich trafiło już do domu i wierzymy, że znalazło piękne miejsce w dziecięcym pokoju! Galeria prac i relacja ze święta dyni jak zwykle dostępna na naszych facebook’owych stronach!

A Wam życzymy takiej radości, jaką dało maluszkom to warzywo przez resztę jesiennych dni!